§ 4. - Planowanie oraz kontrola zatrudnienia i funduszu płac, związanych z rozwojem techniki w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego podległych Ministrowi Przemysłu Ciężkiego.

Monitor Polski

M.P.1963.84.405

Akt utracił moc
Wersja od: 19 marca 1969 r.
§  4.
1.
Za przedsięwzięcia rozwoju techniki w rozumieniu niniejszej uchwały uważa się tematycznie określone prace, zawarte w planach rozwoju techniki przedsiębiorstw, sporządzanych według zasad określonych odrębnymi przepisami. W szczególności za przedsięwzięcia takie uważa się:
1)
prace konstrukcyjno-doświadczalne. laboratoryjne i naukowo-badawcze,
2)
prace dotyczące przygotowania i uruchomienia produkcji nowych maszyn, urządzeń i wyrobów oraz zasadniczej modernizacji i rekonstrukcji dotychczasowej produkcji,
3)
przedsięwzięcia techniczno-organizacyjne, głównie zaś przedsięwzięcia dotyczące mechanizacji, automatyzacji oraz wprowadzania nowych i rozszerzania postępowych procesów technologicznych.
2.
Nie zalicza się do przedsięwzięć rozwoju techniki w rozumieniu niniejszej uchwały czynności produkcyjnych, związanych z nową produkcją po jej uruchomieniu na skalę przemysłową.
3.
Część funduszu płac rozwoju techniki, o której mowa w § 2 pkt 1 lit. b) oraz pkt 2, ustala się w planie na podstawie przewidywanej pracochłonności poszczególnych tematów prac.