§ 5. - Określenie wzorów pieczęci, zamknięć celnych, stempli i innych znaków stosowanych przy wykonywaniu kontroli celnej.

Monitor Polski

M.P.1997.66.648

Akt utracił moc
Wersja od: 2 października 1997 r.
§  5.
1.
Stempla "SAD" używa się w celu potwierdzenia na dokumentach dokonania wpisu towaru do ewidencji prowadzonej przez organ celny.
2.
Stempel "SAD" jest stemplem prostokątnym o długości 43 mm i wysokości 30 mm, w którego centralnej części umieszczony jest prostokąt z określeniem daty. Datę zapisuje się według wzoru: czterocyfrowe oznaczenie roku, dwucyfrowe oznaczenie miesiąca i dwucyfrowe oznaczenie dnia. Po lewej stronie wewnętrznego prostokąta znajdują się litery "UC" umieszczone pionowo, a po prawej stronie - kolejny numer identyfikacyjny stempla składający się z 4 cyfr umieszczonych pionowo. Nad wewnętrznym prostokątem znajduje się napis określający nazwę urzędu celnego, a pod wewnętrznym prostokątem - znak Merkurego i sześciocyfrowy kod identyfikacyjny urzędu celnego. Po odciśnięciu stempla funkcjonariusz celny wpisuje po kodzie urzędu celnego numer pozycji ewidencji.