Określenie trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na świadczenie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych i przydziałem częstotliwości.

Monitor Polski

M.P.1997.23.220

Akt utracił moc
Wersja od: 22 kwietnia 1997 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ŁĄCZNOŚCI
z dnia 11 kwietnia 1997 r.
w sprawie określenia trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na świadczenie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych i przydziałem częstotliwości.

Na podstawie art. 14a ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. z 1995 r. Nr 117, poz. 564 i z 1996 r. Nr 106, poz. 496) zarządza się, co następuje:
Zarządzenie określa tryb i warunki przeprowadzenia przetargu w celu wyboru podmiotu, któremu będzie wydana koncesja na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardu DCS 1800 MHz, wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych w tym standardzie oraz przydziałem częstotliwości.
W 1997 r. zostanie przeprowadzony przetarg na wydanie jednej koncesji na świadczenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz. Koncesja będzie wydana łącznie z zezwoleniem na zakładanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych w tym standardzie oraz przydziałem częstotliwości.
Po dniu 1 lipca 1998 r. będą wydawane koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardów GSM w paśmie 900 MHz i DCS w paśmie 1800 MHz, w miarę dostępności tych zakresów, oraz przy zastosowaniu preferencji dla rozwoju systemów dwumodowych GSM/DCS.
1.
Zaproszenie do udziału w przetargu nastąpi poprzez ogłoszenie Ministra Łączności zamieszczone w prasie o zasięgu krajowym.
2.
Przygotowanie dokumentacji przetargowej, zebranie ofert oraz ich ocena zostaną przeprowadzone przez Zespół do Spraw Wprowadzania w Polsce Systemu DCS 1800 MHz, zwany dalej "Zespołem DCS", z siedzibą w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej w Warszawie, powołany decyzją nr 4 Ministra Łączności z dnia 24 stycznia 1997 r.
3.
Minister Łączności może w uzasadnionych przypadkach dokonywać zmian lub uzupełnień w składzie Zespołu.
4.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej zapewni obsługę administracyjną Zespołowi, o którym mowa w ust. 2.
5.
Zespół DCS funkcjonuje na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Ministra Łączności.
1.
Postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone w dwóch fazach:
1)
oceny wstępnej oferty,
2)
oceny techniczno-ekonomicznej oferty i oferowanej opłaty koncesyjnej.
2.
Szczegółowe warunki przetargu zostaną podane w ogłoszeniu, o którym mowa w § 4 ust. 1, oraz w dokumentacji przetargowej udostępnianej za opłatą.
3.
Określony w ogłoszeniu termin złożenia oferty nie może być krótszy niż 45 dni od dnia udostępnienia dokumentacji przetargowej.
4.
Oferta powinna być złożona w formie pisemnej.
Dokumentacja przetargowa powinna zawierać:
1)
zobowiązanie Telekomunikacji Polskiej SA, zwanej dalej "TP SA", do równorzędnego traktowania podmiotu, który otrzyma koncesję i zostanie operatorem DCS 1800 MHz, z innymi operatorami sieci komórkowych, w szczególności w zakresie dzierżawy zasobów transmisyjnych i połączeń między abonentami sieci TP SA i abonentami sieci DCS 1800 MHz,
2)
kryteria oceny ofert sprzyjające rozwojowi konkurencji na rynku usług cyfrowej telefonii komórkowej,
3)
warunek, że do udziału w przetargu na wydanie koncesji, o której mowa w § 1, nie będą dopuszczone podmioty będące operatorami GSM w Polsce. Nie dotyczy to sytuacji określonej w § 3.
1.
Warunkiem dopuszczenia oferenta do udziału w przetargu jest:
1)
dokonanie zakupu dokumentacji przetargowej,
2)
przedstawienie gwarancji bankowej według wzoru zamieszczonego w dokumentacji przetargowej, której wysokość zostanie określona w warunkach przetargowych,
3)
złożenie oferty w terminie i miejscu określonym w ogłoszeniu,
4)
zachowanie formy zgodności złożonej oferty z wymogami dokumentacji przetargowej,
5)
spełnienie wymogów formalnych określonych w dokumentacji przetargowej.
2.
Listę oferentów dopuszczonych do udziału w przetargu ogłasza się na tablicy ogłoszeń w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej oraz przesyła oferentom w terminie określonym w ogłoszeniu.
1.
Uczestnicy postępowania przetargowego składają ofertę w zalakowanych opakowaniach w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej, za poświadczeniem odbioru.
2.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej przechowuje oferty w zalakowanych opakowaniach do chwili otwarcia ich przez Zespół DCS i zabezpiecza je w czasie trwania postępowania przetargowego i po jego zakończeniu.
1.
Jeżeli żadna z ofert nie będzie odpowiadać warunkom do wydania koncesji, określonym w ustawie z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. z 1995 r. Nr 117, poz. 564 i z 1996 r. Nr 106, poz. 496), niniejszym zarządzeniu lub dokumentacji przetargowej, Zespół DCS składa Ministrowi Łączności wniosek o uznanie przetargu za bezskuteczny.
2.
Minister Łączności zamieszcza ogłoszenie w prasie o zasięgu krajowym o uznaniu przetargu za bezskuteczny.
Zespół DCS dokonuje oceny punktowej ofert według kryteriów podanych w dokumentacji przetargowej.
Z postępowania przetargowego i oceny ofert Zespół DCS sporządzi protokoły, które podpisują wszyscy członkowie Zespołu.
1.
Protokoły, o których mowa w § 11, powinny zawierać w szczególności:
1)
oznaczenie czasu i miejsca postępowania przetargowego,
2)
imiona i nazwiska członków Zespołu DCS,
3)
liczbę ofert poddanych ocenie wstępnej,
4)
liczbę oferentów zakwalifikowanych do drugiej fazy oceny,
5)
wskazanie oferty najkorzystniejszej wraz z oceną punktową i uzasadnieniem lub uzasadnienie wniosku o uznanie przetargu za bezskuteczny.
2.
Po zakończeniu postępowania przetargowego Zespół DCS przekazuje końcowy protokół Ministrowi Łączności.
3.
Minister Łączności ogłasza wyniki przetargu oraz powiadamia o nich pisemnie wszystkich oferentów w terminie nie przekraczającym 30 dni od dnia otrzymania końcowego protokołu Zespołu DCS, o którym mowa w ust. 2.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.