Odznaczenie obywateli z terenu Województwa Białostockiego.
M.P.1947.27.231
Akt indywidualnyUCHWAŁA
PREZYDIUM KRAJOWEJ RADY NARODOWEJ
z dnia 19 sierpnia 1946 r.
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pośmiertnie
1. Olejniczak Henryk.
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Biełyszew Leon,
2. Czaban Michał,
3. Niewiadomski Eugeniusz,
4. Przybylski Edmund,
5. Szemiot Michał,
6. Walukiewicz Józef,
7. Werdoni Mikołaj,
8. Wojtulewski Józef,
9. Zołotuchno Edward,
10. Ziółkowski Alojzy.
Za zasługi położone przy organizacji życia samorządowego i gospodarczego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Lewartowski Zygmunt,
2. Wenclik Witold Józef.
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Dmowski Marian,
2. Dynowicz Luba,
3. Gołębiowski Lucjan,
4. Grabowski Franciszek,
5. Grodzki Józef,
6. Jabłoński Władysław,
7. Januszko Zbigniew,
8. Jaruzelski Janusz,
9. Michniewicz Bronisław,
10. Ossoliński Marian,
11. Rostkowski Henryk,
12. Sokólski Alojzy,
13. Stasiewicz Aleksy,
14. Sztachelski Wacław,
15. Toński Jan,
16. Wolter Józef,
17. Wróblewski Adam.
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Fiedoruk Teodor,
2. Ptak Stanisław,
3. Sosnowski Władysław,
4. Stankiewicz Bolesław,
5. Sawka Cyryl,
6. Siennicki Stanisław,
7. Werdoni Eugeniusz,
8. Winclenciak Stanisław.
Za działalność społeczno-polityczną
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. dr. Leśniewski Włodzimierz,
2. Mazurczyk Aleksander,
3. Nawrocki Władysław.
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Marzec Władysław.
Za zasługi położone przy zabezpieczeniu mienia państwowego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Antoniuk Sergiusz.
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Godlewski Feliks,
2. Pokora Aleksander.
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Botkiewicz Michał,
2. Brzozowski Alfred,
3. Delesiewicz Jerzy,
4. Dąbkowski Antoni,
5. Dłuski Józef,
6. Hajduczan Jan,
7. Klejna Władysław,
8. Klemensowicz Józef,
9. Łukaszuk Andrzej,
10. Matuszczak michał,
11. Okruszko Anna,
12. Ostasz Antoni,
13. Piekara Władysława,
14. Popławski Stanisław,
15. Rybak Wacław,
16. Świderski Piotr,
17. Szpakowski Jan,
18. Tomanek Antoni,
19. Twarowski Władysław.
Pośmiertnie
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Hermanowski Wincenty.
Za ofiarną i gorliwą pracę
KRZYŻEM WALECZNYCH
Pośmiertnie
1. Aksiuczyc Marcin,
2. Antoniak Jan,
3. Grzywaczewski Jan,
4. Laszuk Józef,
5. łukasik Aleksander,
6. Terlecki Tadeusz,
7. Wojdakowski Stanisław.
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Sawicka Ewelina.
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Benedysiuk Konstanty,
2. Chon Edward,
3. Gałecki Jan,
4. Jakuć Michał,
5. Januszko Stanisław,
6. Klepacki Włodzimierz,
7. Kremer Michał,
8. Kromin Kazimierz,
9. Krynicki Wincenty,
10. Mak Edward,
11. Openchowski Wacław,
12. Pałubiński Aleksander,
13. Piotrowski Paweł,
14. Starosta Stanisław,
15. Świrydowicz Romuald,
16. Wilebska Maria,
17. Wysocki Edward.
Za zasługi w pracy kulturalno-oświatowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Michał Melina,
2. ks. Syczewski Aleksander.
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Bachowski Antoni,
2. Greś Edward,
3. Małecka Barbara,
4. Sawicki Kazimierz,
5. Szawłowska Maria.