§ 10. - Gospodarowanie służbowymi pojazdami samochodowymi i zasady ich używania.

Monitor Polski

M.P.1957.98.571

Akt utracił moc
Wersja od: 20 lutego 1962 r.
§  10.
1. 7
Używanie samochodów osobowych do przewożenia do pracy i z pracy pracowników, a w szczególności kierowników jednostek organizacyjnych oraz ich zastępców, może nastąpić w szczególnie uzasadnionych przypadkach za pisemnym zezwoleniem kierownika jednostki nadrzędnej, a pracowników na stanowiskach kierowniczych w ministerstwach (centralnych urzędach) i centralnych instytucjach - za pisemnym zezwoleniem ministra (kierownika centralnego urzędu) lub centralnej instytucji. Przez kierownika jednostki nadrzędnej w stosunku do kierowników jednostek organizacyjnych prezydiów rad narodowych należy rozumieć przewodniczących tych prezydiów. Przewozy te mogą odbywać się w zasadzie w granicach miejscowości, w której znajduje się siedziba jednostki, przy czym za miejscowość taką uważa się również Górnośląskie Zagłębie Węglowe, zespół miast: Gdańsk-Sopot-Gdynia oraz inne zespoły miast, które określi odrębnie Minister Komunikacji.
2.
Organy udzielające zezwoleń, o których mowa w ust. 1, prowadzą rejestr wydanych zezwoleń ze wskazaniem w nim nazwisk, imion i stanowisk służbowych pracowników, którym zezwolenia zostały udzielone, oraz tras, na których odbywają się przewozy.
3.
Osoby korzystające z przejazdów do pracy i z pracy są obowiązane na żądanie organów inspekcji gospodarki samochodowej okazać zezwolenie, o którym mowa w ust. 1.
7 § 10 ust. 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia z dnia 26 lipca 1958 r. (M.P.58.60.343) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 6 sierpnia 1958 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 4 zarządzenia z dnia 13 lutego 1962 r. (M.P.62.15.64) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 20 lutego 1962 r.