§ 4. - Gospodarowanie funduszem prewencyjnym Państwowego Zakładu Ubezpieczeń.

Monitor Polski

M.P.1969.23.179

Akt utracił moc
Wersja od: 13 czerwca 1969 r.
§  4.
1.
Centrala PZU, po zasięgnięciu opinii ministerstw oraz na podstawie analizy szkodowości, opracowuje projekt planu działalności zapobiegawczej, uwzględniający rodzaje ubezpieczeń i zadania prewencyjne oraz wysokość środków funduszu prewencyjnego na ich sfinansowanie. Po uzyskaniu akceptacji Ministra Finansów na przewidziany w projekcie planu podział środków funduszu na podstawowe zadania prewencyjne Centrala PZU przedstawia projekt planu działalności zapobiegawczej Radzie Ubezpieczeniowej PZU w terminie do dnia 15 maja roku poprzedzającego okres, którego plan dotyczy.
2.
Po uchwaleniu przez Radę Ubezpieczeniową planu działalności zapobiegawczej, uwzględniającego podział środków funduszu prewencyjnego między ministerstwa, prezydia wojewódzkich rad narodowych oraz zjednoczenia (jednostki równorzędne) podległe ministrom - Centrala PZU zawiadamia te jednostki o wysokości środków funduszu na poszczególne rodzaje ubezpieczeń i zadania prewencyjne, z uwzględnieniem podziału na fundusz A i B. Zawiadomienie to powinno nastąpić do końca czerwca roku poprzedzającego okres, którego plan dotyczy.
3.
Zjednoczenia (jednostki równorzędne) podległe ministrom dzielą środki funduszu prewencyjnego A pomiędzy zgrupowane w tych zjednoczeniach przedsiębiorstwa w zależności od potrzeb i ze wskazaniem zadań prewencyjnych oraz zawiadamiają o tym podziale Centralę PZU.
4.
Prezydia wojewódzkich rad narodowych w porozumieniu z oddziałami wojewódzkimi PZU dzielą przyznane środki funduszu prewencyjnego A i B pomiędzy podległe tym prezydiom jednostki organizacyjne wykonujące zadania prewencyjne oraz pomiędzy prezydia powiatowych rad narodowych, z uwzględnieniem potrzeb i ze wskazaniem zadań prewencyjnych.
5.
Zjednoczenia (jednostki równorzędne) podległe prezydiom wojewódzkich rad narodowych, po uzgodnieniu z oddziałami wojewódzkimi PZU, dzielą środki funduszu prewencyjnego A pomiędzy zgrupowane w tych zjednoczeniach przedsiębiorstwa, w zależności od potrzeb i ze wskazaniem zadań prewencyjnych.
6.
Przepis ust. 4 stosuje się do podziału środków przez prezydia powiatowych rad narodowych.
7.
Ostateczny podział środków funduszu prewencyjnego powinien być dokonany do dnia 31 lipca roku poprzedzającego okres, którego plan dotyczy.