Ewidencja i przechowywanie materiałów z przeprowadzonych kontroli.

Monitor Polski

M.P.1961.55.243

Akt utracił moc
Wersja od: 19 lipca 1961 r.

ZARZĄDZENIE Nr 137
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 10 lipca 1961 r.
w sprawie ewidencji i przechowywania materiałów z przeprowadzonych kontroli.

Zobowiązuje się wszystkie państwowe jednostki organizacyjne do prowadzenia książki kontroli zawierającej co najmniej informacje podane we wzorze stanowiącym załącznik do zarządzenia.
Książka kontroli powinna być prowadzona przez sekretariat kierownika państwowej jednostki organizacyjnej lub - w razie braku sekretariatu - przez inną upoważnioną do tego komórkę organizacyjną.
1.
Państwowe jednostki organizacyjne mają obowiązek bieżącego prowadzenia książki kontroli i okazywania jej oraz materiałów pokontrolnych na każde żądanie osobom upoważnionym do dokonywania kontroli (rewizji, inspekcji, lustracji).
2.
Książkę kontroli należy prowadzić w księdze oprawnej o kolejno numerowanych stronicach. Karty książki kontroli należy przesznurować i zalakować w sposób uniemożliwiający usunięcie z niej poszczególnych kart. Na ostatniej stronicy książki kontroli należy zamieścić adnotację, o ilości stron książki, podpisaną przez kierownika państwowej jednostki organizacyjnej.
1.
Materiały pokontrolne odnotowane w książce kontroli należy przechowywać w teczkach założonych według obowiązującego wykazu akt.
2.
Materiały pokontrolne należy zaliczać do akt o historycznym znaczeniu (akta kategorii A), książkę zaś kontroli należy przechowywać przez 5 lat od ostatniego wpisu.
3.
Za prawidłowe i należyte przechowywanie materiałów pokontrolnych odpowiedzialny jest kierownik państwowej jednostki.
Zaleca się centralnym władzom spółdzielczym zobowiązanie organizacji spółdzielczych do stosowania przepisów niniejszego zarządzenia.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Załącznik

WZÓR KSIĄŻKI KONTROLI

Lp.Nazwisko i imię, tytuł służbowy kontrolującegoPrzez kogo delegowanyData i nr delegacji służbowejCzas trwania czynnościkontrolnychWyszczególnienie skontrolowanych działów pracy wraz z określeniem charakteru czynności kontrolnych oraz wydane zarządzenia doraźne
początekzakończenie
1234567
Podpis kontrolującegoPodpis kierownika kontrolowanej jednostkiProtokół, orzeczenie, sprawozdanie itp. z przebiegu kontroli (rewizji, inspekcji, lustracji)Zarządzenie wydane w wyniku kontroli (rewizji, inspekcji, lustracji)
otrzymano dniaprzechowuje się pod numeremotrzymano dniaprzechowuje się pod numeremUwagi
8 91011121314
Objaśnienie:

Kolumny 1-8 i ewentualnie 14 wypełnia kontrolujący. Pozostałe kolumny wypełnia jednostka kontrolowana.