Część 2 - ELEMENTY SCALONE W ZAKRESIE ROBÓT REMONTOWYCH BUDOWLANYCH I INSTALACYJNYCH W BUDYNKACH. - Branżowy wykaz elementów scalonych przy robotach budowlano-montażowych i remontowych w zakresie gospodarki komunalnej.

Monitor Polski

M.P.1958.4.13

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1958 r.

CZĘŚĆ  II.

ELEMENTY SCALONE W ZAKRESIE ROBÓT REMONTOWYCH BUDOWLANYCH I INSTALACYJNYCH W BUDYNKACH.

§  4.
Przy opracowywaniu kosztorysów i rozliczeń robót remontowych budowlanych i instalacyjnych należy stosować podział na asortymenty robót (elementy scalone), zwane dalej "elementami rozliczeniowymi".
§  5.
Głównymi elementami rozliczeniowymi są asortymenty robót, określone w instrukcji o sporządzaniu dokumentacji kosztorysowej dla remontów budynków, stanowiącej załącznik do zarządzenia nr 65 Ministra Gospodarki Komunalnej z dnia 29 czerwca 1957 r. i stanowiące rozdziały cennika robót remontowych budowlanych i instalacyjnych.
§  6.
Najmniejszymi elementami rozliczeniowymi są scalone roboty, określone jako poszczególne pozycje w cenniku robót remontowych budowlanych i instalacyjnych i stanowiące całość danego rodzaju roboty, a wykonane w ściśle określonej części budynku lub lokalu, w szczególności:
1)
sklepienie Kleina grubości 1/2 cegły na zaprawie cementowej, łącznie z wykonaniem i rozbiórką deskowania, z uzbrojeniem, bednarką, wykonane nad określonym w przedmiarze (zlokalizowanym) pomieszczeniem,
2)
przełożenie pokrycia dachu krytego dachówką, polegające na rozebraniu istniejącego pokrycia, oczyszczeniu dachówki i gąsiorów oraz ponownym ułożeniu, na określonej połaci dachowej,
3)
tynk równy na ścianach drewnianych z otrzcinowaniem, przy użyciu zaprawy wapienno-gipsowej w określonym pomieszczeniu.
§  7.
Kosztorysy rozpoczęte i nie zakończone w chwili wejścia w życie zarządzenia powinny być dostosowane do przepisów zarządzenia na koszt inwestora.
§  8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1958 r.