§ 3. - Zwolnienie od podatków nowozakładanych drobnych zakładów rzemieślniczych i chałupniczych oraz przemysłu ludowego i domowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1956.60.289

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1958 r.
§  3.
1.
Zwolnieniu przewidzianemu w § 1 ust. 1 i 2 podlegają również przychody z pracy chałupniczej, przemysłów domowego i ludowego, osiągane przez osoby, które rozpoczęły te rodzaje działalności gospodarczej w okresie, miejscowościach i w warunkach określonych w § 1 ust. 1, 2 i 4 pkt 2.
2.
Przychody z pracy chałupniczej rozpoczętej w okresie, miejscowościach i w warunkach określonych w § 1 ust. 1, 2 i 4 pkt 2, podlegające opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od wynagrodzeń w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 czerwca 1956 r. w sprawie poboru zryczałtowanego podatku od wynagrodzeń od chałupników świadczących usługi na rzecz jednostek handlu uspołecznionego (Dz. U. Nr 27, poz. 127) zwalnia się od tego podatku na okres dwóch lat.
3.
Za osoby wykonujące przemysł domowy lub ludowy albo pracę chałupniczą uważa się te osoby, które wykonują zajęcia w warunkach określonych przepisami rozporządzenia Ministra Przemysłu Drobnego i Rzemiosła z dnia 27 czerwca 1956 r. w sprawie określenia istotnych cech pracy chałupniczej, przemysłu domowego i przemysłu ludowego, jako zatrudnień zarobkowych wyłączonych spod przepisów prawa przemysłowego (Dz. U. Nr 30, poz. 144)
4.
Przepisy § 1 ust. 5 i § 2 stosuje się odpowiednio do osób wykonujących pracę chałupniczą lub przemysł domowy albo ludowy.