§ 2. - Zryczałtowanie podatków obrotowego i dochodowego z tytułu świadczenia usług przez zakłady usługowe prowadzone przez spółdzielnie według zasad zryczałtowanego rozrachunku.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1985.24.103

Akt utracił moc
Wersja od: 27 maja 1985 r.
§  2.
1.
Spółdzielnie prowadzące zakłady usługowe opłacają podatek zryczałtowany według stawek miesięcznych od jednego zatrudnionego, określonych w tabeli stanowiącej załącznik do rozporządzenia.
2.
Stawki podatku zryczałtowanego podwyższa się:
1)
o 20% od drugiego zatrudnionego pracownika oraz o 50% od każdego następnego zatrudnionego pracownika - w zakładach świadczących usługi wymienione w części I tabeli,
2)
o 20% od trzeciego zatrudnionego pracownika oraz o 50% od każdego następnego zatrudnionego pracownika - w zakładach świadczących usługi wymienione w części II tabeli.
3.
W razie zmiany liczby pracowników zatrudnionych w zakładzie usługowym, podatek zryczałtowany uiszcza się w nowej wysokości począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.
4.
Jeżeli zakład jest uprawniony do wykonywania różnego rodzaju usług, dla których są przewidziane stawki podatku zryczałtowanego w różnej wysokości, wysokość podatku zryczałtowanego ustala się według stawki właściwej dla tego rodzaju usług, dla którego jest przewidziana najwyższa stawka.
5.
Jeżeli świadczenie usług nie wymaga zorganizowania punktu usługowego i przeważająca część usług świadczona jest w miejscowości, dla której są ustalone w tabeli wyższe stawki podatku zryczałtowanego, stawkę podatku ustala się w wysokości właściwej dla tej miejscowości.
6.
W razie zgłoszenia przez spółdzielnię przerw w wykonywaniu działalności zakładu usługowego lub przerwy w wykonywaniu pracy przez pracownika zatrudnionego w zakładzie usługowym - nie pobiera się podatku zryczałtowanego za pełny okres przerwy trwającej nieprzerwanie co najmniej 10 dni w wysokości 1/30 miesięcznej należności za każdy dzień przerwy.