§ 7. - Zryczałtowanie podatków obrotowego i dochodowego od przychodów rzemieślników ze świadczeń wykonywanych za pośrednictwem spółdzielni rzemieślniczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1982.6.48

Akt utracił moc
Wersja od: 1 marca 1982 r.
§  7.
1.
Wysokość ryczałtu obniża się o:
1)
1% kwoty obrotów ze świadczeń w zakresie rzemiosła piekarstwo,
2)
2% kwoty obrotów ze świadczeń w zakresie:
a)
rzemiosł: kowalstwo usługowe i ślusarstwo usługowe, wykonywanych na terenie gmin i w miastach o liczbie mieszkańców do 25.000,
b)
rzemiosł: mechanika maszyn rolniczych i elektromechanika sprzętu medycznego i laboratoryjnego,
c)
rzemiosł w zakresie materiałów budowlanych, z wyjątkiem betoniarstwa nagrobkowego i kamieniarstwa nagrobkowego,
d)
rzemiosł budowlanych, wykonywanych na terenie gmin i w miastach o liczbie mieszkańców do 25.000,
3)
4% kwoty obrotów ze świadczeń w zakresie rzemiosł spożywczych, z wyjątkiem rzeźnictwa i wędliniarstwa, wędzenia ryb produkcyjnego oraz kuchmistrzostwa,
4)
5% kwoty obrotów ze świadczeń w zakresie wytwarzania tłuszczów technicznych z surowców odpadowych,
5)
5% kwoty obrotów ze świadczeń na eksport, z tym że wysokość ryczałtu nie może być niższa niż 1% od obrotów z tych świadczeń.
2.
Organ podatkowy stopnia wojewódzkiego może, na wniosek właściwej izby rzemieślniczej, wprowadzić na terenie województwa obniżkę wysokości ryczałtu, nie większą jednak niż o 2% kwoty obrotów ze świadczeń rzemieślników mających tytuł mistrza rzemiosła artystycznego i wykonujących rzemiosło artystyczne. Obniżkę ryczałtu stosuje się w razie stwierdzenia przez właściwą izbę rzemieślniczą wykonywania rzemiosła artystycznego, po dokonaniu oceny działalności wytwórczej lub usługowej rzemieślnika przez komisję rzemiosł artystycznych. Obniżkę przyznaje się poczynając od wskazanego przez izbę rzemieślniczą miesiąca, w którym rzemieślnik rozpoczął wykonywanie rzemiosła artystycznego. Obniżkę cofa się poczynając od miesiąca, w którym nastąpiło zaprzestanie wykonywania rzemiosła artystycznego. Izba rzemieślnicza zawiadamia spółdzielnię i właściwy organ podatkowy o rozpoczęciu i zaprzestaniu wykonywania rzemiosła artystycznego przez rzemieślnika.
3.
W razie zbiegu obniżek wysokości ryczałtu ze świadczeń określonych w ust. 1 pkt 1-4 i ust. 2, wysokość ryczałtu nie może być niższa niż 1% od obrotów z tych świadczeń.