§ 10. - Zryczałtowanie podatków obrotowego i dochodowego od przychodów rzemieślników ze świadczeń wykonywanych za pośrednictwem spółdzielni rzemieślniczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1977.10.42

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 1977 r.
§  10.
1.
Rzemieślnicy, którzy opłacają ryczałt na zasadach określonych w rozporządzeniu i nie wykonują równocześnie świadczeń na rynek krajowy, opodatkowanych na zasadach ogólnych, są zwolnieni od obowiązków przewidzianych w przepisach o postępowaniu podatkowym i o zobowiązaniach podatkowych dotyczących prowadzenia ksiąg podatkowych i handlowych, składania zeznań podatkowych, deklaracji o obrocie i dochodzie oraz opłacania zaliczek na podatki obrotowy i dochodowy.
2.
Przy ustalaniu obowiązku prowadzenia ksiąg handlowych oraz innych urządzeń księgowych nie bierze się pod uwagę obrotów ze świadczeń na eksport opodatkowanych ryczałtem na zasadach określonych w rozporządzeniu.
3.
Rzemieślnicy nie zwolnieni od obowiązku prowadzenia ksiąg na podstawie ust. 1 są obowiązani objąć księgami wszystkie świadczenia, w tym także świadczenia na eksport opodatkowane ryczałtem. Za podstawę opodatkowania tych rzemieślników podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych przyjmuje się taką część dochodu, jaka przypada z procentowego udziału obrotu ze świadczeń na rynek krajowy w ogólnym obrocie rocznym.