§ 7. - Zryczałtowanie podatków obrotowego i dochodowego od osób wykonujących działalność zarobkową w zakresie wytwórczości ludowej i artystycznej na rzecz jednostek gospodarki uspołecznionej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1973.2.18

Akt utracił moc
Wersja od: 20 stycznia 1973 r.
§  7.
1.
Podatnik jest obowiązany przedstawić książkę zamówień jednostce gospodarki uspołecznionej każdorazowo przy złożeniu rachunku i przy każdej wypłacie należności przypadającej z tytułu sprzedaży wyrobów lub świadczonych usług. Jednostka gospodarki uspołecznionej wypełnia odpowiednie rubryki książki zamówień i pobiera jako płatnik ryczałt według stawek, o których mowa w § 4.
2.
Pobrane w danym miesiącu kwoty ryczałtu płatnik jest obowiązany przekazać na rachunek właściwego organu finansowego (§ 6) do dnia 5 następnego miesiąca.
3.
Płatnik jest obowiązany prowadzić ewidencję pobranych kwot ryczałtu oraz równocześnie z przekazaniem tych kwot na rachunek właściwego organu finansowego złożyć temu organowi ich wykaz, zamieszczając w nim imię i nazwisko podatnika, jego adres, sumę wypłaty i kwotę pobranego ryczałtu.
4.
Przy pierwszej wypłacie należności w danym roku podatkowym podatnik obowiązany jest złożyć jednostce gospodarki uspołecznionej pisemne oświadczenie stwierdzające okoliczności wymienione w § 1 ust. 1 pkt 1 i 4. W razie zmiany tych okoliczności podatnik obowiązany jest zawiadomić o tym pisemnie tę jednostkę gospodarki uspołecznionej, na której rzecz dokona sprzedaży wyrobów lub świadczenia usług po raz pierwszy po powstaniu zmian. Od wypłaty należności płatnik pobiera w tym wypadku przedpłaty na podatki obrotowy i dochodowy.