§ 7. - Zmiana warunków nabywania uprawnień do zasiłków rodzinnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1959.64.379

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1966 r.
§  7.
1.
Pracownik, który nabył prawo do zasiłku rodzinnego (§ 3) i po rozwiązaniu stosunku pracy (służbowego) pobiera zasiłek z ubezpieczenia na wypadek choroby i macierzyństwa, ma prawo do zasiłku rodzinnego za każdy miesiąc kalendarzowy, w którym otrzymał zasiłek z ubezpieczenia na wypadek choroby i macierzyństwa co najmniej za 15 dni.
2.
Pracownikowi, który przed upływem 30 dni po zwolnieniu z zasadniczej służby wojskowej podjął ponownie zatrudnienie w ciągu miesiąca kalendarzowego i wskutek tego nie mógł przepracować wszystkich dni roboczych, przysługuje zasiłek rodzinny za ten miesiąc, jeżeli przepracował w nim co najmniej 15 dni.
3.
W razie rozwiązania stosunku pracy (służbowego) przez zakład pracy pracownikowi przysługuje zasiłek rodzinny za miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło rozwiązanie tego stosunku, jeżeli przepracował w tym miesiącu co najmniej 15 dni.
4.
Przepis ust. 3 nie ma zastosowania w razie rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika lub stosunku służbowego przez wydalenie ze służby.