§ 4. - Zmiana warunków nabywania uprawnień do zasiłków rodzinnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1959.64.379

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1966 r.
§  4.
1.
Za dni przepracowane w rozumieniu przepisów rozporządzenia uważa się wszystkie dni robocze, za które pracownik otrzymał przysługujące mu wynagrodzenie, chociażby w tych dniach nie był zatrudniony, oraz dni robocze, za które pracownik pobrał zasiłek z ubezpieczenia na wypadek choroby i macierzyństwa.
2.
Prezes Rady Ministrów może ustalić przypadki uzasadniające zaliczenie do dni przepracowanych niektórych innych okresów nieobecności w pracy, poza ustalonymi w ust. 1, usprawiedliwionych na podstawie przepisów w sprawie przestrzegania porządku i dyscypliny pracy.
3.
Opuszczenie innych dni roboczych poza określonymi w ust. 1 lub w przepisach przewidzianych w ust. 2 powoduje utratę prawa do zasiłku rodzinnego w tym miesiącu kalendarzowym, w którym to opuszczenie nastąpiło.
4. 2
Przepis ust. 3 nie ma zastosowania do przypadków, gdy zasiłek rodzinny wypłacany jest do rąk osoby posiadającej stwierdzone wyrokiem lub postanowieniem sądowym prawo do otrzymywania od pracownika alimentów, pobierania jego wynagrodzenia w całości lub części, pobierania zasiłku rodzinnego albo innych należności przypadających pracownikowi. W przypadkach tych zasiłek wypłaca się, jeżeli pracownik przepracował co najmniej 20 dni w miesiącu kalendarzowym. Przy ustalaniu ilości dni przepracowanych w miesiącu przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio.
2 § 4 ust. 4 dodany przez § 1 rozporządzenia z dnia 13 lutego 1960 r. (Dz.U.60.9.59) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 marca 1960 r.