§ 8. - Zlecanie kontroli zakładu opieki zdrowotnej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1992.96.477

Akt utracił moc
Wersja od: 21 grudnia 1992 r.
§  8.
1.
Osoba wykonująca czynności kontrolne sporządza protokół przeprowadzonej kontroli, zwany dalej "protokołem", który obok niej podpisują: kierownik jednostki kontrolowanej lub jego zastępca oraz osoby, których zakresu czynności dotyczy ustalenie zawarte w protokole.
2.
Jeżeli po sporządzeniu protokołu, a przed jego podpisaniem, kierownik jednostki kontrolowanej, jego zastępca lub inna osoba podpisująca protokół, o którym mowa w ust. 1, zgłoszą umotywowane zastrzeżenia co do konkretnych faktów utrwalonych w protokole, osoba wykonująca czynności kontrolne jest obowiązana zbadać dodatkowo te fakty i uzupełnić protokół.
3.
Osoba, która odmówiła podpisania protokołu, składa pisemne wyjaśnienie co do przyczyny odmowy.
4.
O odmowie podpisania protokołu, o przyczynie tej odmowy oraz o złożeniu wyjaśnień dokonuje się wzmianki w protokole.
5.
Odmowa podpisania protokołu przez osobę określoną w ust. 2 nie stanowi przeszkody do podpisania protokołu przez kontrolującego i do sporządzenia opinii i wniosków.
6.
Protokół sporządza się w trzech egzemplarzach, z których jeden pozostawia się kierownikowi jednostki kontrolowanej.
7.
Jeżeli kontrolą zostaje objęty zakład opieki zdrowotnej tworzony i utrzymywany przez Ministrów: Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości oraz przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Polskie Koleje Państwowe", jeden egzemplarz protokołu kontroli, a w przypadku okoliczności, o których mowa w § 9 - jeden egzemplarz sprawozdania z kontroli, wraz z opinią i wnioskami, przekazuje się jednostce organizacyjnej sprawującej nadzór nad zakładem objętym kontrolą.