§ 3. - Zatrudnianie pracowników w kontyngentach policyjnych oraz ich wynagradzanie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.416 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 6 września 2023 r.
§  3. 
1.  1
 Komendant Główny Policji, a w przypadku tworzenia kontyngentu policyjnego wydzielonego do udziału w szkoleniu i ćwiczeniach policyjnych albo przedsięwzięciach reprezentacyjnych, w skład którego wchodzą pracownicy zatrudnieni w Centralnym Biurze Śledczym Policji, Biurze Spraw Wewnętrznych Policji, Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości albo w jednej komendzie wojewódzkiej (Stołecznej) Policji, albo jednostce organizacyjnej jej podległej - Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendant Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości albo właściwy komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji, zwani dalej "pracodawcami", upowszechniają informację o zamiarze zatrudnienia w kontyngencie policyjnym przez umieszczenie ogłoszenia w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie jednostki organizacyjnej Policji, a także przez opublikowanie go w miesięczniku "Policja 997" oraz co najmniej w jednym dzienniku odpowiednio o zasięgu ogólnokrajowym albo wojewódzkim.
2. 
Jeżeli w kontyngencie policyjnym mają być zatrudnieni wyłącznie pracownicy wymienieni w § 2 ust. 1 pkt 1, pracodawcy mogą upowszechnić informację o tym fakcie w formie pisma adresowanego do pracodawców zatrudniających takich pracowników.
3. 
Ogłoszenie lub pismo powinno zawierać:
1)
nazwę i adres jednostki organizacyjnej Policji;
2)
określenie stanowiska pracy;
3)
wskazanie niezbędnych oraz dodatkowych wymagań związanych ze stanowiskiem pracy;
4)
wskazanie wymaganych dokumentów;
5)
termin i miejsce składania dokumentów.
1 § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 11 stycznia 2022 r. (Dz.U.2022.59) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 stycznia 2022 r.