§ 14. - Zasady potwierdzania, przedłużania ważności, unieważniania oraz wykorzystania profilu zaufanego elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2014.778

Akt utracił moc
Wersja od: 13 czerwca 2014 r.
§  14. 
1. 
Punkt potwierdzający, dokonujący czynności, o których mowa w § 7, zapewnia wdrożenie:
1)
procedury zarządzania profilami zaufanymi ePUAP sporządzonej zgodnie ze wzorem zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra;
2)
procedury nadawania uprawnień do potwierdzania, przedłużania ważności i unieważniania profili zaufanych ePUAP sporządzonej zgodnie ze wzorem zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra.
2. 
Punkt potwierdzający, o którym mowa w art. 20c ust. 3 pkt 2-4 ustawy, w przypadku gdy nie posiada instrukcji określającej zasady i tryb postępowania z dokumentacją wydanej na podstawie ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2011 r. Nr 123, poz. 698 i Nr 171, poz. 1016), zapewnia wdrożenie instrukcji określającej zasady i tryb postępowania z dokumentacją związaną z potwierdzaniem, przedłużaniem ważności i unieważnianiem profilu zaufanego ePUAP oraz przedkłada ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji kopie tego dokumentu.
3. 
Punkt potwierdzający przedkłada ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji:
1)
kopie procedur, o których mowa w ust. 1;
2)
kopię polityki bezpieczeństwa i kopię instrukcji zarządzania systemem informatycznym, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 39a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.);
3)
oświadczenie o spełnieniu wymagań określonych w § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków organizacyjnych i technicznych, które powinien spełniać system teleinformatyczny służący do identyfikacji użytkowników (Dz. U. Nr 93, poz. 545).
4. 
Punkt potwierdzający może upoważniać pracowników do załatwiania spraw w zakresie profilu zaufanego ePUAP w jego imieniu.
5. 
Upoważnionym pracownikiem może być wyłącznie osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.