§ 7. - Zasady oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Urzędzie Ochrony Państwa, a także tryb orzekania o tej zdolności oraz właściwość i tryb postępowania w tych sprawach komisji lekarskich podległych Szefowi Urzędu Ochrony Państwa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.8.26

Akt utracił moc
Wersja od: 20 stycznia 1998 r.
§  7.
1.
Zdolność do służby w Urzędzie Ochrony Państwa ustala się przez zaliczenie osoby badanej do jednej z następujących kategorii:
1)
kategoria "Z" - zdolny, co oznacza, że stan zdrowia badanego nie budzi zastrzeżeń albo że stwierdzone schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne nie stanowią przeszkody do pełnienia służby,
2)
kategoria "N" - niezdolny, co oznacza, że stwierdzone u badanego schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne uniemożliwiają pełnienie służby.
2.
W stosunku do kandydatów do grup antyterrorystycznych Urzędu Ochrony Państwa oraz funkcjonariuszy pełniących służbę w tych grupach, oprócz określenia zdolności do służby w Urzędzie Ochrony Państwa według kategorii wymienionych w ust. 1, orzeczenie powinno zawierać jedno z następujących określeń:
1)
zdolny lub niezdolny do służby w grupach antyterrorystycznych Urzędu Ochrony Państwa,
2)
czasowo niezdolny do służby w grupach antyterrorystycznych Urzędu Ochrony Państwa.
3.
W stosunku do kandydatów do służby na stanowiska kierownicze i specjalistyczne oraz funkcjonariuszy orzeczenie, oprócz określenia kategorii wymienionych w ust. 1, powinno zawierać jedno z następujących określeń:
1)
zdolny lub niezdolny do służby na stanowisku kierowniczym lub specjalistycznym,
2)
zdolny lub niezdolny do odbycia nauki lub przeszkolenia,
3)
zdolny lub niezdolny do pełnienia służby na zajmowanym stanowisku,
4)
zdolny lub niezdolny do służby kurierskiej,
5)
zdolny lub niezdolny do służby za granicą.