§ 5. - Zasady oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Urzędzie Ochrony Państwa, a także tryb orzekania o tej zdolności oraz właściwość i tryb postępowania w tych sprawach komisji lekarskich podległych Szefowi Urzędu Ochrony Państwa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.8.26

Akt utracił moc
Wersja od: 20 stycznia 1998 r.
§  5.
1.
Do regionalnej komisji lekarskiej kieruje się funkcjonariusza na jego prośbę.
2.
Do regionalne komisji lekarskiej kieruje się z urzędu:
1)
kandydatów do służby w Urzędzie Ochrony Państwa,
2)
funkcjonariuszy - kandydatów do służby za granicą na okres służby przekraczający 3 miesiące, do służby kurierskiej oraz do odbycia nauki lub przeszkolenia,
3)
funkcjonariuszy, których stan zdrowia daje podstawę do przypuszczeń, że kategoria ich zdolności do służby uległa zmianie i dalsze pełnienie przez nich służby na zajmowanym stanowisku jest niemożliwe.
3.
Do regionalnej komisji lekarskiej kierują, z zastrzeżeniem ust. 4, Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Urzędu Ochrony Państwa, szef delegatury Urzędu Ochrony Państwa oraz Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Urzędu Ochrony Państwa, na prośbę funkcjonariusza, na wniosek lekarza zakładu opieki zdrowotnej Urzędu Ochrony Państwa lub z własnej inicjatywy.
4.
Kandydatów do służby w Urzędzie Ochrony Państwa do regionalnej komisji lekarskiej kierują kierownicy komórek właściwych w sprawach kadrowych.
5.
Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Urzędu Ochrony Państwa, w uzasadnionych przypadkach, może skierować kandydata do służby lub funkcjonariusza do innej niż miejscowo właściwa regionalnej komisji lekarskiej.