§ 7. - Zasady i warunki uprawiania rybołówstwa przez obce statki rybackie w polskiej strefie rybołówstwa morskiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1977.38.175

Akt utracił moc
Wersja od: 8 maja 1979 r.
§  7.
1.
Wejście obcego statku rybackiego na obszar polskiej strefy rybołówstwa morskiego w celu dokonywania połowów oraz wyjście z tej strefy powinno być przez ten statek zgłaszane właściwemu urzędowi morskiemu drogą radiową za pośrednictwem polskich radiostacji nadbrzeżnych, a pozycja przekroczenia granicy strefy powinna być odnotowana w dzienniku połowowym. Zarówno dzień wejścia, jak i wyjścia statku ze strefy będą zaliczane jako dni pobytu w strefie.
2. 4
Obcy statek rybacki, niezależnie od sprawozdawczości przewidzianej w umowie międzynarodowej, powinien podawać codziennie drogą radiową informację o rejonie połowów, rodzaju stosowanego sprzętu, ilości złowionych w ciągu ostatniej doby ryb z podziałem na gatunki, prowadzić okresowy nasłuch radiowy i odpowiadać na każde wezwanie organów administracji morskiej i organów ochrony granic. Sposób nawiązywania łączności, przekazywania meldunków oraz godziny i częstotliwość prowadzenia nasłuchu określa właściwy urząd morski. Właściwy urząd morski, za zgodą Ministra Handlu Zagranicznego i Gospodarki Morskiej, może w uzasadnionych wypadkach zwolnić obcy statek rybacki od niektórych wymagań określonych w niniejszym ustępie.
3.
Po dokonaniu połowów w dopuszczalnej wielkości albo osiągnięciu ustalonego czasu pobytu w polskiej strefie rybołówstwa morskiego statek rybacki państwa, o którym mowa w § 4, jest obowiązany opuścić polską strefę rybołówstwa morskiego.
4 § 7 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 14 kwietnia 1979 r. (Dz.U.79.9.56) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 8 maja 1979 r.