Rozdział 3 - Tryb podziału lokali mieszkalnych. - Zasady i tryb przydziału lokali mieszkalnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1985.40.196 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1988 r.

Rozdział  3

Tryb podziału lokali mieszkalnych.

§  11.
Ocena warunków mieszkaniowych i bytowych osób ubiegających się o mieszkanie oraz ustalenie kolejności przydziałów powinny być dokonywane przez:
1)
terenowe organy administracji państwowej - przy współudziale komisji społecznych powołanych przez te organy,
2)
kierowników zakładów pracy - po zasięgnięciu opinii komisji społecznych.
§  12.
1.
Terenowe organy administracji państwowej i zakłady pracy sporządzają projekty rocznych list przydziału. W miarę potrzeby mogą być sporządzane w ciągu roku dodatkowe projekty list przydziału.
2.
Projekt listy przydziału powinien wskazywać osoby, które mają być objęte przydziałem, wielkość lokalu oraz uzasadnienie proponowanego przydziału.
3.
W projekcie listy przydziału, sporządzonym przez terenowy organ administracji państwowej, nie umieszcza się osób otrzymujących przydziały lokali na podstawie przepisów § 1 ust. 1 pkt 5 i ust. 2, jak również § 2 oraz osób, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 i 3.
§  13.
Projekt listy osób zakwalifikowanych do przydziału lokali powinien być wywieszony w siedzibie terenowego organu administracji państwowej lub zakładu pracy na okres jednego miesiąca.
§  14.
1.
Terenowe organy administracji państwowej oraz zakłady pracy mają obowiązek wnikliwego rozpatrzenia uwag i zastrzeżeń do projektów list przydziału mieszkań, zgłoszonych przez obywateli, organy samorządu mieszkańców i związków zawodowych oraz inne jednostki powołane do sprawowania kontroli społecznej w dziedzinie przydziału mieszkań. W razie nieuwzględnienia wniesionych uwag i zastrzeżeń należy zawiadomić o tym zainteresowanych i uzasadnić zajęte stanowisko.
2.
Przydziały lokali mieszkalnych lub skierowania do spółdzielni mieszkaniowej mogą dotyczyć wyłącznie osób umieszczonych na listach przydziału, z wyjątkiem osób, o których mowa w § 12 ust. 3.