Rozdział 4 - Sposób oznakowania prostych zbiorników ciśnieniowych - Zasadnicze wymagania dla prostych zbiorników ciśnieniowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.259.2171

Akt utracił moc
Wersja od: 28 grudnia 2005 r.

Rozdział  4

Sposób oznakowania prostych zbiorników ciśnieniowych

§  36.
1.
Na prostym zbiorniku ciśnieniowym albo na tabliczce znamionowej, przymocowanej do zbiornika w sposób uniemożliwiający jej usunięcie, powinny być umieszczone w sposób widoczny, czytelny i trwały oznakowanie CE oraz dane, o których mowa w § 37 ust. 1.
2.
Po prawej stronie oznakowania CE należy umieścić numer identyfikacyjny jednostki notyfikowanej odpowiedzialnej za weryfikację WE, o której mowa w § 25 ust. 1, lub za nadzór WE, o którym mowa w § 32.
3.
Na prostym zbiorniku ciśnieniowym nie należy umieszczać oznakowań, które mogłyby wprowadzić w błąd strony trzecie co do oznakowania CE pod względem znaczenia i formy. Wszelkie inne oznakowania mogą być umieszczone na prostym zbiorniku ciśnieniowym lub jego tabliczce znamionowej pod warunkiem, że nie spowodują ograniczenia widoczności i czytelności oznakowania CE.
4.
Wzór znaku CE określa załącznik do rozporządzenia.
§  37.
1.
Na prostym zbiorniku ciśnieniowym albo tabliczce znamionowej umieszcza się następujące dane:
1)
najwyższe ciśnienie robocze, PS;
2)
najwyższą temperaturę roboczą, Tmax;
3)
najniższą temperatury roboczą, Tmin;
4)
pojemność, V;
5)
nazwę lub oznakowanie producenta;
6)
typ, numer fabryczny lub numer wyprodukowanej partii prostych zbiorników ciśnieniowych;
7)
dwie ostatnie cyfry roku, w którym naniesiono oznakowanie CE.
2.
Tabliczka znamionowa przymocowana do prostego zbiornika ciśnieniowego powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby nie mogła być ponownie używana oraz zawierała wolne miejsce na inne dane niż wymienione w ust. 1.