§ 4. - Zakres, warunki i tryb wykonywania zadań ochrony polskich przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych oraz przedstawicielstw przy organizacjach międzynarodowych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2012.92

Akt utracił moc
Wersja od: 25 stycznia 2012 r.
§  4.
1.
Do ochrony placówki może być skierowany funkcjonariusz, który spełnia następujące warunki:
1)
posiada zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia umożliwiającym pełnienie służby w wyznaczonej placówce;
2)
posiada zaświadczenie potwierdzające odbycie szkolenia specjalistycznego umożliwiające pełnienie służby w wyznaczonej placówce;
3)
posiada szczepienia ochronne w przypadkach określonych wymogami sanitarnymi;
4)
posiada sprawność fizyczną umożliwiającą pełnienie służby w wyznaczonej placówce;
5)
posiada poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "tajne";
6)
posługuje się jednym z języków obcych w stopniu podstawowym (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski lub język urzędowy w państwie przyjmującym).
2.
Spełnienie warunków, o których mowa w ust. 1, stwierdzają w formie pisemnej szefowie komórek organizacyjnych Biura Ochrony Rządu do spraw: kadrowych, zdrowia, szkolenia, ochrony informacji niejawnych oraz ochrony placówek dyplomatycznych, każdy w zakresie swojej właściwości.
3.
Szef Biura Ochrony Rządu kieruje funkcjonariuszy do ochrony placówki z urzędu lub na wniosek, na okres do 12 miesięcy, wskazując w poleceniu wyjazdu służbowego czas skierowania.
4.
Ze względu na dobro służby lub na uzasadniony wniosek funkcjonariusza, Szef Biura Ochrony Rządu może przedłużyć skierowanie do wykonywania zadań służbowych w placówce, ponad okres wskazany w ust. 3, biorąc pod uwagę ocenę realizacji dotychczas wykonywanych zadań służbowych w placówce oraz opinię kierownika placówki.