§ 8. - Zakres i tryb współdziałania Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa przy wykonywaniu zastępstwa procesowego Skarbu Państwa z podmiotami reprezentującymi Skarb Państwa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.46.330

Akt utracił moc
Wersja od: 21 marca 2006 r.
§  8.
1.
Wniosek o przejęcie sprawy przez Prokuratorię Generalną, o którym mowa w art. 6 ust. 1, art. 8 ust. 3 i art. 9 ust. 2 ustawy, zawiera co najmniej:
1)
informacje o okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy, w tym w szczególności o występujących w sprawie terminach procesowych i prawa materialnego, wynikających z przepisów prawa albo wyznaczonych przez sąd, trybunał lub inny organ orzekający;
2)
wskazanie okoliczności przemawiających za tym, że ochrona ważnych praw lub interesów Skarbu Państwa wymaga przejęcia sprawy przez Prokuratorię Generalną.
2.
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się dokumenty i inne dowody mające znaczenie dla podjęcia decyzji o przejęciu sprawy.
3.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, podmiot współdziałający przekazuje właściwej jednostce organizacyjnej Prokuratorii Generalnej.
4.
Prezes Prokuratorii Generalnej albo dyrektor oddziału Prokuratorii Generalnej zawiadamia podmiot współdziałający o przejęciu sprawy.
5.
Po otrzymaniu zawiadomienia, o którym mowa w ust. 4, podmiot współdziałający doręcza właściwej jednostce organizacyjnej Prokuratorii Generalnej całość materiałów zgromadzonych w sprawie (akta podręczne).
6.
W sprawach, o których mowa w ust. 1, Prokuratoria Generalna wykonuje zastępstwo procesowe Skarbu Państwa od dnia doręczenia podmiotowi współdziałającemu zawiadomienia o przejęciu sprawy.