§ 29. - Zakłady opieki zdrowotnej utworzone przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2008.58.355

Akt utracił moc
Wersja od: 13 sierpnia 2010 r.
§  29. 
1. 
Przy zakładzie, utworzonym na wniosek Dyrektora Departamentu, działa rada społeczna, która jest organem inicjującym i opiniodawczym ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz organem doradczym kierownika zakładu.
2. 
Rady społecznej nie powołuje się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa utworzonym przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych.
3. 
W skład rady społecznej wchodzą:
1)
jako przewodniczący - przedstawiciel ministra właściwego do spraw wewnętrznych;
2)
jako członkowie:
a)
przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej,
b)
przedstawiciel Policji,
c)
przedstawiciel Straży Granicznej - przy zakładach obejmujących swoim działaniem tę służbę,
d)
przedstawiciel Służby Więziennej.
4. 
W posiedzeniach rady społecznej z głosem doradczym mają prawo uczestniczyć przedstawiciele związków zawodowych działających w zakładzie i samorządów zawodów medycznych, do których należą jego pracownicy.
5. 
Członkowi rady społecznej przysługuje zwolnienie z wykonywania obowiązków w ramach stosunku pracy lub stosunku służbowego na czas uczestniczenia w posiedzeniach tej rady.
6. 
Przewodniczącego rady społecznej powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych.
7. 
Członków rady społecznej powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych po zasięgnięciu opinii odpowiednio Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Komendanta Głównego Policji, Komendanta Głównego Straży Granicznej i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.
8. 
Posiedzenia rady społecznej zwołuje przewodniczący rady społecznej, z tym że pierwsze posiedzenie nowo powołanej rady społecznej zwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych.