Art. 15. - Wyższe szkoły artystyczne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1969.6.48 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 18 kwietnia 1973 r.
Art.  15.
1.
Równorzędne z dyplomem nadającym tytuł magistra są następujące dyplomy i świadectwa:
1)
dyplom lub świadectwo równorzędne stwierdzające ukończenie przed dniem 1 września 1939 r. jednej z następujących wyższych szkół plastycznych:
a)
Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
b)
Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,
c)
Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie,
d)
Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie

– pod warunkiem, że posiadacz dyplomu (równorzędnego świadectwa) ukończył studia o czteroletnim co najmniej programie nauczania;

2)
dyplom lub świadectwo równorzędne stwierdzające ukończenie przed dniem 1 września 1939 r. jednej z następujących wyższych szkół muzycznych:
a)
Państwowego Konserwatorium Muzycznego w Warszawie, dawniej Warszawskiego Instytutu Muzycznego,
b)
Państwowego Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu,
c)
Śląskiego Konserwatorium Muzycznego w Katowicach, dawniej Państwowego Konserwatorium Muzycznego

– pod warunkiem, że posiadacz dyplomu (równorzędnego świadectwa) ukończył studia o czteroletnim co najmniej programie nauczania;

3)
dyplom stwierdzający ukończenie studiów na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu;
4)
dyplom stwierdzający ukończenie w okresie od 1945 r. do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy jednej z państwowych wyższych szkół artystycznych w kraju: muzycznej, plastycznej, teatralnej oraz filmowej lub świadectwo równorzędne dyplomowi albo tymczasowe świadectwo, stwierdzające ukończenie studiów w okresie od 1945 r. do dnia 14 marca 1951 r. w Akademii Sztuk Pięknych (Akademii Sztuk Plastycznych) w Warszawie lub w Akademii Sztuk Pięknych (Akademii Sztuk Plastycznych) w Krakowie, pod warunkiem że posiadacz dyplomu lub świadectwa ukończył studia o co najmniej czteroletnim programie nauczania.
2.
Ilekroć ustawa o szkolnictwie wyższym lub inna ustawa wymaga wykształcenia z tytułem magistra, warunek ten uważa się za spełniony przez posiadanie wykształcenia równorzędnego, o którym mowa w ust. 1.