Rozdział 14 - Przepisy przejściowe i końcowe - Wysokość stawek dotacji dla rolnictwa oraz szczegółowe zasady i tryb ich udzielania w 1994 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1994.83.383

Akt utracił moc
Wersja od: 16 września 1994 r.

Rozdział  14

Przepisy przejściowe i końcowe

§  60.
1.
Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, na uzasadniony wniosek zainteresowanych jednostek, w ramach posiadanych środków może podwyższyć stawkę dotacji do 20%.
2.
Podmiotom gospodarczym Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w ramach posiadanych środków, może przyznać dotację na inne ważne zadania z zakresu rolnictwa w ramach zadań określonych w § 1.
§  61.
1.
W przypadku wypłacania dotacji na realizację zadań zlecanych do wykonania w drodze przetargu robót, kwota dotacji nie może być wyższa niż ustalona w wyniku przetargu, z uwzględnieniem ust. 2.
2.
Zwiększenie dotacji wynikające ze zmiany warunków wykonania pełnego zakresu robót określonych w ofercie przetargowej może być dokonane w wyniku decyzji wojewody.
§  62.
Na zasadach określonych w rozporządzeniu są wypłacane w 1994 r. dotacje zaległe za 1993 r., na których wypłatę zostały złożone wnioski, z zachowaniem wymagań określonych w:
1)
rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 30 marca 1993 r. w sprawie wysokości stawek dotacji dla rolnictwa oraz zasad i trybu ich udzielania w 1993 r. (Dz. U. Nr 31, poz. 142 i Nr 89, poz. 414),
2)
rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 30 lipca 1993 r. w sprawie stawek dotacji przedmiotowych do nawozów wapniowych i wapniowo-magnezowych (Dz. U. Nr 76, poz. 361 i z 1994 r. Nr 16, poz. 54).
§  63.
1.
Ostateczne rozliczenie dotacji należnych jednostkom gospodarki uspołecznionej za okres roczny jest dokonywane na podstawie rocznych zestawień należnych dotacji, zweryfikowanych łącznie z rocznym sprawozdaniem finansowym.
2.
W razie stwierdzenia pobrania wyższej niż przysługująca kwoty dotacji, kwoty przekraczające wysokość należnych dotacji, wraz z odsetkami od tych kwot, w wysokości określonej odrębnymi przepisami, za okres od dnia nieuzasadnionego pobrania dotacji do dnia ich zwrotu, podlegają zwrotowi na rachunek bieżący:
1)
wydatków właściwej części budżetu państwa lub izby skarbowej, jeżeli zwrot nastąpił w roku, w którym dotacja została naliczona,
2)
dochodów budżetu państwa we właściwym urzędzie skarbowym, jeżeli zwrot nastąpił po roku, w którym dotacja została udzielona.
3.
W razie odmowy zwrotu nadebranej przez podmiot gospodarczy dotacji lub niedotrzymania określonego przepisem warunku jej udzielenia, jednostka udzielająca dotacji jest zobowiązana wystąpić do właściwego urzędu skarbowego celem wydania decyzji administracyjnej w przedmiocie zwrotu nadebranej dotacji.
§  64.
Wysokość stawek dotacji oraz zasady i tryb ich udzielania określone w rozporządzeniu uwzględnia się przy udzielaniu dotacji począwszy od dnia 1 stycznia 1994 r.
§  65.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.