§ 3. - Wypłata przez zakłady pracy wynagrodzenia pracownikom powołanym do czynnej służby wojskowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1960.7.48

Akt utracił moc
Wersja od: 22 lutego 1960 r.
§  3.
1.
Pracownik powołany na ćwiczenia wojskowe zwyczajne lub na przeszkolenie wojskowe (art. 63, art. 70 i art. 108 ustawy) otrzymuje od zakładu pracy wynagrodzenie do końca miesiąca kalendarzowego, w którym rozpoczął odbywanie ćwiczeń lub przeszkolenia wojskowego.
2.
Poczynając od następnego miesiąca kalendarzowego pracownik, o którym mowa w ust. 1, otrzymuje od zakładu pracy przez cały czas odbywania ćwiczeń lub przeszkolenia wojskowego:
1)
połowę wynagrodzenia, jeżeli nie utrzymuje rodziny, lub
2)
60% wynagrodzenia, jeżeli utrzymuje jednego członka rodziny, albo
3)
75% wynagrodzenia, jeżeli utrzymuje dwóch lub więcej członków rodziny.
3.
Członkami rodziny pracownika w rozumieniu ust. 2 są:
1)
małżonek,
2)
dzieci, także dzieci przysposobione, pasierbowie oraz dzieci obce przyjęte na utrzymanie i wychowanie do ukończenia 18 roku życia, jeżeli uczęszczają do szkół - do ukończenia nauki, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 lat życia, a jeżeli są inwalidami - bez względu na wiek,
3)
rodzeństwo, jeżeli odpowiada warunkom określonym w pkt 2,
4)
rodzice i inni wstępni, jeżeli ukończyli mężczyźni 60 lat, kobiety 50 lat życia, a jeżeli są inwalidami - bez względu na wiek.
4.
Nie uważa się za pozostającego na utrzymaniu żołnierza członka rodziny, który posiada samodzielne źródła dochodu przekraczające minimalną wysokość wynagrodzenia za pracę najniżej zarabiających pracowników.