Rozdział 34 - Okręg wyborczy nr 34 - Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.1955
Akt indywidualny Wersja od: 15 października 2019 r.
Rozdział 34.
Okręg wyborczy nr 34
Okręg wyborczy nr 34
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym wybierano 8 posłów.2.
Zarejestrowano 6 list z 88 kandydatami.3.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 484 489.4.
Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła: 255 374,w tym:
1)
liczba kart wydanych na podstawie aktu pełnomocnictwa 264;2)
liczba kart wydanych na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 1 772.5.
Liczba kart do głosowania wyjętych z urn wyniosła 255 370, w tym liczba kart wyjętych z kopert na kartę do głosowania 16.6.
Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze wyniosła 20.7.
Liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 20, w tym:1)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 2;2)
liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 1;3)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 1;4)
liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0;5)
liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 16.8.
Liczba kart nieważnych wyniosła 11.9.
Liczba kart ważnych wyniosła 255 359.10.
Frekwencja wyborcza wyniosła 52,71%.11.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 4 540, co stanowi 1,78% ogólnej liczby głosów, w tym:1)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 3 263;2)
liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list 1 277;3)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" wyłącznie obok nazwiska kandydata z listy, której rejestracja została unieważniona 0.12.
Liczba głosów ważnych wyniosła 250 819, co stanowi 98,22% ogólnej liczby głosów.
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE oddano 27 319 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
ZIEJEWSKI Zbigniew 9 0282)
ŻUCHOWSKI Piotr 3 5303)
FREJNIK Dariusz 1 2014)
PIETRULEWICZ Edward Mieczysław 1 2795)
SZAKIEWICZ Paweł 1 8666)
SOWICKA Małgorzata Dorota 1 0807)
MARCHALEWSKA Monika Barbara 9388)
HUSZCZA Robert Jan 8419)
GRANACKA Katarzyna 46110)
WIŚNIEWSKI Andrzej Janusz 1 25811)
SŁOMCZYŃSKA-KĄDZIOŁKA Anetta Krystyna 37912)
JASKÓLSKA Wioletta 78713)
ŻYLIŃSKI Adam Jacek 1 36914)
NISIEWICZ Ewa 92515)
GROBLEWSKI Krzysztof 85316)
ŻELICHOWSKI Stanisław 1 5242.
Na listę nr 2 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 102 478 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
KRASULSKI Leonard Seweryn 19 7472)
WILK Jerzy Zbigniew 18 6203)
BABALSKI Zbigniew 19 2934)
KAZIMIERCZUK Marcin 3 9215)
MODZELEWSKA-KOZIOŁ Monika Anna 4 2356)
GODZIŃSKI Damian Jan 1 8597)
KOWSZYŃSKI Paweł Andrzej 4 2998)
OŁDAKOWSKI Adam 5 8869)
WĘGŁOWSKA Anna 2 84410)
GOIK Karolina Ewa 1 19111)
PIĄTEK Anna 4 13412)
KAMIŃSKA Grażyna 1 83313)
ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława 2 75714)
GONTARZ Robert 7 70215)
KIEROZALSKI Grzegorz 54816)
PAWLIK Jacek Roman 3 6093.
Na listę nr 3 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ oddano 29 196 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
FALEJ Monika Walentyna 11 0932)
ZIELONKA Andrzej Jan 7 1723)
BARTKOWSKA Emilia 2 2294)
KLIM Ryszard 9105)
ZDANOWSKI Daniel Adrian 1 4506)
PIEKART Sylwia 8737)
PASJAK Janusz 5438)
GIEREJ Jakub Przemysław 4439)
KOLIŃSKI Robert 53110)
FALKOWSKA-HOJAN Milena 54611)
PACYNO Piotr 32912)
PĄGOWSKA Urszula Klara 37613)
PRZYBOROWSKI Wincenty Marian 31714)
SZULC Mirosław Józef 52315)
WÓJCIK Paweł 1 8614.
Na listę nr 4 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ oddano 14 187 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
WYRĘBEK Andrzej Piotr 7 4502)
SZYNKIELEWSKA Kaja Ewelina 1 4033)
ŁOŻYŃSKI Krystian Maciej 1 0714)
KACZKOWSKI Tomasz Jacek 7895)
HUL Marek 6286)
POŁEĆ Agnieszka Maria 9487)
RUKSZTEŁŁO Teresa Genowefa 2818)
ZENOWICZ Marika 6769)
SZCZEPAŃSKA Genowefa Grażyna 41010)
CHRAPAN Marek 5315.
Na listę nr 5 zgłoszoną przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI oddano 71 320 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
PROTAS Jacek 24 2662)
HORDEJUK Bernadeta Justyna 7 3033)
GELERT Elżbieta Kazimiera 11 5904)
CIEŚLIŃSKI Piotr 7 8625)
DEMBEK Ewa Barbara 2 2696)
KRÓLAK Katarzyna 3 2987)
JANICKI Marian 1 3938)
DZIĄG Leszek Jan 1 2059)
ZABŁOCKA Elżbieta 2 03510)
CZYŻYK Antoni 2 48911)
KOWALSKI Ryszard 89112)
JANCZEWSKA Krystyna 27313)
BORKOWSKI Marek 73314)
DOMAŃSKA Angelika Jolanta 49815)
PIŚKIEWICZ Łukasz 86216)
SYCZ Miron 4 3536.
Na listę nr 8 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY oddano 6 319 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
PENKALSKI Wojciech Adam 1 6662)
FALKOWSKA Agnieszka 6313)
JASINA Stanisław Czesław 3114)
KUCIŃSKA Agnieszka Anna 3785)
KĘPIŃSKI Krzysztof 2896)
KOWALSKA Anita 3237)
ORŁOWSKI Tomasz 3858)
LEWANDOWSKA Monika Marcjanna 2999)
DREWA Jarosław 7710)
KWAŚNIEWSKA Jolanta 70311)
BANACH Piotr Roman 22512)
NAŁĘCZ Ryszard 20513)
ŁOŻYŃSKA Anna 18214)
ZAORSKI Mariusz Wojciech 6615)
SYCZ Anna 579
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
W podziale mandatów uczestniczyły następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE;2)
lista nr 2 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;3)
lista nr 3 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ;4)
lista nr 4 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ;5)
lista nr 5 zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI.2.
Następujące listy kandydatów otrzymały mandaty:1)
liście nr 1 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE, na którą oddano 27 319 głosów, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy został wybrany kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów:ZIEJEWSKI Zbigniew 9 028
2)
liście nr 2 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, na którą oddano 102 478 głosów, przypadły 4 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:KRASULSKI Leonard Seweryn 19 747
WILK Jerzy Zbigniew 18 620
BABALSKI Zbigniew 19 293
GONTARZ Robert 7 702
3)
liście nr 3 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, na którą oddano 29 196 głosów, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy została wybrana kandydatka, która otrzymała największą liczbę głosów:FALEJ Monika Walentyna 11 093
4)
liście nr 5 zgłoszonej przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, na którą oddano 71 320 głosów, przypadły 2 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:PROTAS Jacek 24 266
GELERT Elżbieta Kazimiera 11 590