Rozdział 28 - Okręg wyborczy nr 28 - Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.1955
Akt indywidualny Wersja od: 15 października 2019 r.
Rozdział 28.
Okręg wyborczy nr 28
Okręg wyborczy nr 28
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym wybierano 7 posłów.2.
Zarejestrowano 6 list z 83 kandydatami.3.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 470 075.4.
Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła: 287 824,w tym:
1)
liczba kart wydanych na podstawie aktu pełnomocnictwa 330;2)
liczba kart wydanych na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 1 864.5.
Liczba kart do głosowania wyjętych z urn wyniosła 287 791, w tym liczba kart wyjętych z kopert na kartę do głosowania 40.6.
Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze wyniosła 42.7.
Liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 40, w tym:1)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 0;2)
liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 0;3)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0;4)
liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0;5)
liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 40.8.
Liczba kart nieważnych wyniosła 14.9.
Liczba kart ważnych wyniosła 287 777.10.
Frekwencja wyborcza wyniosła 61,22%.11.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 3 260, co stanowi 1,13% ogólnej liczby głosów, w tym:1)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 2 141;2)
liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list 1 119;3)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" wyłącznie obok nazwiska kandydata z listy, której rejestracja została unieważniona 0.12.
Liczba głosów ważnych wyniosła 284 517, co stanowi 98,87% ogólnej liczby głosów.
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE oddano 24 704 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
KIEPURA Henryk 9 7632)
SMELA Krzysztof 3 8943)
GMITRUK Stanisław 2 4194)
DOBRZYNIEWICZ Bartłomiej Przemysław 3725)
KUBAT Andrzej 1 5856)
SOCHA-KORENDO Anna Marta 1 3127)
GRUS Anna Barbara 8668)
KUMOR Monika Aleksandra 4809)
MŁYŃSKA Edyta Jolanta 75810)
KOTYNIA Krystian 49911)
CYRULIK Jerzy Józef 40212)
LISEK Iwona Izabela 50813)
NOWICKA Anna 67514)
DZWONNIK Michał Olaf 1 1712.
Na listę nr 2 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 125 990 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
GIŻYŃSKI Szymon Stanisław 42 3252)
BURZYŃSKA Lidia Ewa 24 6723)
TREPKA Mariusz Wiesław 12 8814)
GAWRON Andrzej Janusz 13 8885)
FAJER Monika 11 6606)
DEREJCZYK Piotr 3 3637)
KAPTACZ Anna Janina 2 5878)
MAJ Tomasz 2 2619)
LANGE Łukasz Artur 92410)
RUKSZA Paweł Jan 3 36611)
PIETRULEWICZ Magdalena Anna 1 67812)
SŁUŻAŁEK-JAWORSKA Danuta Elżbieta 1 31913)
SOWA Andrzej Piotr 2 00614)
ZALESKA Urszula 3 0603.
Na listę nr 3 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ oddano 44 354 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
WOLSKI Zdzisław 18 5272)
NIESMACZNY Zbigniew Paweł 2 9833)
KĘPSKI Rafał Tadeusz 3 7094)
KOTKOWSKA Ewelina Tacjana 2 4145)
IŻYŃSKA Małgorzata 4 2236)
KOT Łukasz Tadeusz 3 6247)
KSIĄŻEK Ewa Katarzyna 9738)
JURECZKO Rafał Krzysztof 6879)
LEWANDOWSKA Ewa 1 77610)
ŁAPETA Paweł Piotr 81111)
GÓRNA Joanna Janina 89212)
SKRZYPCZYŃSKA Emilia Maria 1 67413)
KAREWICZ Marlena Sonia 54914)
GOŁDA Marcin Antoni 1 5124.
Na listę nr 4 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ oddano 17 278 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
SKALIK Włodzimierz Bogdan 10 2752)
PAWLIKOWSKI Jacek Adam 1 6383)
ADAMOWICZ Bogusław Józef 9274)
BIEGAS Bartłomiej Michał 6345)
KLIMCZAK Paweł 7516)
SUROWIEC Zofia 3827)
RYNKIEWICZ Władysława Bożena 2858)
POLAK Agata Aneta 9729)
PIĄTEK Barbara Ewa 38410)
MUSIALIK Cecylia Iwona 17911)
MATUSIAK Grażyna Teresa 13512)
ERMER Katarzyna Anna 15613)
GAWENDA Rafał Adrian 5605.
Na listę nr 5 zgłoszoną przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI oddano 64 374 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
LESZCZYNA Izabela Dorota 36 2662)
SZEWIŃSKI Andrzej 10 0233)
SALWIERAK Marta Maria 3 4434)
ROZPONDEK Halina Leokadia 2 5065)
PODBIOŁ Gabriel Jan 3 0306)
URBAŃSKA Jolanta Małgorzata 1 0187)
KABUS Dominik Bogusz 3658)
MANISZEWSKA Marzena Monika 5559)
STEFAŃCZYK Tomasz Artur 40410)
BIERNAT Marcin 82411)
STASIAK-BETLEJEWSKA Renata Maria 33312)
ŚWITAŁA Marcin 30213)
CIURA Edyta Wiesława 28314)
LASECKI Jarosław Wacław 5 0226.
Na listę nr 8 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY oddano 7 817 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
MARANDA Marcin 2 9282)
SPIECHOWICZ Mariusz Michał 2843)
KLAMEK Grażyna Marianna 2954)
POGODA Mariusz Józef 9695)
ZAMORA Adam 8586)
BOGUS Beata 4537)
SOCHA Wojciech Stanisław 2028)
MIZGALSKI Zbigniew Stanisław 2759)
KOSARGA Krystyna Jadwiga 13210)
SŁAWEK Łukasz Mateusz 15711)
PTAK Piotr Mateusz 27212)
STANIOWSKA Aleksandra Zdzisława 11813)
STRACH Piotr Paweł 35214)
CZAJA Magdalena Mirosława 522
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
W podziale mandatów uczestniczyły następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE;2)
lista nr 2 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;3)
lista nr 3 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ;4)
lista nr 4 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ;5)
lista nr 5 zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI.2.
Następujące listy kandydatów otrzymały mandaty:1)
liście nr 2 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, na którą oddano 125 990 głosów, przypadły 4 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:GIŻYŃSKI Szymon Stanisław 42 325
BURZYŃSKA Lidia Ewa 24 672
TREPKA Mariusz Wiesław 12 881
GAWRON Andrzej Janusz 13 888
2)
liście nr 3 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, na którą oddano 44 354 głosy, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy został wybrany kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów:WOLSKI Zdzisław 18 527
3)
liście nr 5 zgłoszonej przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, na którą oddano 64 374 głosy, przypadły 2 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:LESZCZYNA Izabela Dorota 36 266
SZEWIŃSKI Andrzej 10 023