Rozdział 27 - Okręg wyborczy nr 27 - Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.1955
Akt indywidualny Wersja od: 15 października 2019 r.
Rozdział 27.
Okręg wyborczy nr 27
Okręg wyborczy nr 27
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym wybierano 9 posłów.2.
Zarejestrowano 5 list z 89 kandydatami.3.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 605 360.4.
Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła: 393 014,w tym:
1)
liczba kart wydanych na podstawie aktu pełnomocnictwa 503;2)
liczba kart wydanych na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 4 575.5.
Liczba kart do głosowania wyjętych z urn wyniosła 392 959, w tym liczba kart wyjętych z kopert na kartę do głosowania 33.6.
Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze wyniosła 38.7.
Liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 38, w tym:1)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 5;2)
liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 0;3)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0;4)
liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0;5)
liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 33.8.
Liczba kart nieważnych wyniosła 12.9.
Liczba kart ważnych wyniosła 392 947.10.
Frekwencja wyborcza wyniosła 64,91%.11.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 3 691, co stanowi 0,94% ogólnej liczby głosów, w tym:1)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 2 085;2)
liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list 1 606;3)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" wyłącznie obok nazwiska kandydata z listy, której rejestracja została unieważniona 0.12.
Liczba głosów ważnych wyniosła 389 256, co stanowi 99,06% ogólnej liczby głosów.
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE oddano 27 752 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
SZEMLA Mirosław Stanisław 10 1082)
ORMANIEC Marian Albin 2 8273)
KIEREŚ Małgorzata 2 5564)
OGIEGŁO Alicja 1 7045)
MAJOR Przemysław 1 1656)
SZENDERA Waldemar Michał 1 0327)
JARCO Dawid Sylwester 9498)
WÓJCIK Ryszard Tadeusz 5769)
WENGLORZ Halina Stefania 80810)
ŻYŁA Tadeusz 128111)
KUĆKA Edward Stanisław 58112)
SZCZEPAŃCZYK-CHROBAK Magdalena Ewa 44613)
SOSNOWSKA Justyna Barbara 51914)
BRZOSKA-KRAWCZYK Brygida Urszula 14415)
GRZYB Andrzej Bernard 31616)
GAWĘDA Grzegorz Ryszard 75417)
BUTOR Lucyna 48818)
KOŻUSZNIK Danuta Maria 1 4982.
Na listę nr 2 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 182 027 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
SZWED Stanisław 65 3152)
PUDA Grzegorz Paweł 23 9073)
MATUSZNY Kazimierz Władysław 12 9674)
DRABEK Przemysław Mieczysław 19 7705)
WÓJCIK Magdalena Ewa 5 8166)
GAŻA Grzegorz Krzysztof 11 5267)
MACURA Ryszard Arkadiusz 7 9248)
KANAFEK-LEWANDOWSKA Marcela Joanna 8 4149)
ADAMSKA Barbara Lucyna 2 33610)
ŁOŚ Konrad Tomasz 4 96411)
MIDOR Adrian Kamil 5 28012)
GOWIN Jarosław 5 20913)
DZIEDZIC Janusz Witold 1 34014)
BIEGUN Agnieszka Magdalena 2 10215)
WAWRZECZKO Magdalena Elżbieta 1 02716)
MICHNIK Renata Anna 97017)
PASIERBEK Łukasz Grzegorz 1 16118)
BIAŁOWĄS Beata Iwona 1 9993.
Na listę nr 3 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ oddano 44 701 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
KOPERSKI Przemysław Adam 22 0552)
LAMEK-KOCHANOWSKA Agnieszka Zofia 4 3923)
CZYLOK Leszek Zbigniew 2 0704)
SATŁAWA Henryk 1 0745)
TYRNA Leszek 3 4456)
CZAICKA Anna Maria 1 0077)
MADZIA Magdalena 2 4808)
BANOT Aleksandra Ewa 1 2029)
SŁONKA-GIBAS Barbara Jolanta 50610)
PINDEL Władysław 59311)
GASPARSKA Katarzyna Olga 52312)
ZALEWSKA Alicja 85513)
HASIOR Aleksandra Maria 35814)
GRZYBEK Paulina Magdalena 77615)
BRUDNY Michał Jacek 1 12416)
MIECH Paweł Piotr 58017)
SIĄKAŁA Artur Jerzy 65418)
NOSKOWSKI Zbigniew Henryk 1 0074.
Na listę nr 4 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ oddano 28 900 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
FOLTYN Bronisław Edward 14 8932)
GRAJNY Robert Łukasz 2 0263)
BIELEWICZ Wojciech Tomasz 1 4744)
STARZYŃSKA Maria 1 1685)
SKŁODOWSKI Artur 8026)
MILCZANOWSKA-SZWEDA Magdalena Barbara 6017)
MAŁYSZ Paweł Adam 3 1188)
WIEWIÓRA-BŁACHUT Marlena Maria 5519)
CZAPIGA Cezary Józef 35210)
KULA Patrycja Joanna 67811)
POLAŃSKI Andrzej Grzegorz 42512)
CIEŚLAR Jolanta Maria 56313)
MICHNIK Ronald Antoni 45814)
STRZAŁKOWSKA Grażyna Katarzyna 29415)
RUDNICKI Dawid Józef 20616)
ŚNIEŻEK Katarzyna Elżbieta 38217)
WALICZEK Paweł Teodor 9095.
Na listę nr 5 zgłoszoną przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI oddano 105 876 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
NYKIEL Mirosława 46 8492)
PĘPEK Małgorzata Anna 17 9143)
SUCHOŃ Mirosław Tadeusz 10 0394)
MOLIN Andrzej Jan 8 4435)
GŁOMBEK Edyta Teresa 3 8786)
LAZAREK Gabriela Maria 3 1537)
MICHASIÓW Dariusz Stanisław 3 9598)
RYPLEWICZ Rafał Paweł 1 5089)
GIERTLER Łukasz Antoni 49010)
ŚLĘK Marcin Rafał 1 03411)
KASZOK Ewa 71412)
PIJANOWSKI Jerzy Marcin 73813)
KRZYŻAK Karolina Józefa 42214)
ŁUKOWICZ Beata Anna 43915)
DESOŃ Bogdan Tomasz 21716)
JAFERNIK Bronisław 27917)
PIEGZIK-IZYDORCZYK Dorota Maria 53218)
TOMCZYKIEWICZ Maciej Tadeusz 5 268
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
W podziale mandatów uczestniczyły następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE;2)
lista nr 2 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;3)
lista nr 3 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ;4)
lista nr 4 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ;5)
lista nr 5 zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI.2.
Następujące listy kandydatów otrzymały mandaty:1)
liście nr 2 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, na którą oddano 182 027 głosów, przypadło 5 mandatów. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:SZWED Stanisław 65 315
PUDA Grzegorz Paweł 23 907
MATUSZNY Kazimierz Władysław 12 967
DRABEK Przemysław Mieczysław 19 770
GAŻA Grzegorz Krzysztof 11 526
2)
liście nr 3 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, na którą oddano 44 701 głosów, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy został wybrany kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów:KOPERSKI Przemysław Adam 22 055
3)
liście nr 5 zgłoszonej przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, na którą oddano 105 876 głosów, przypadły 3 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:NYKIEL Mirosława 46 849
PĘPEK Małgorzata Anna 17 914
SUCHOŃ Mirosław Tadeusz 10 039