Wynagrodzenie sekretarzy sądowych i urzędników kancelaryjnych jako komorników w okręgach sądów apelacyjnych w Krakowie i Lwowie oraz sądu okręgowego w Cieszynie za wykonywanie czynności egzekucyjnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1929.15.129

Akt utracił moc
Wersja od: 16 marca 1929 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 25 lutego 1929 r.
o wynagrodzeniu sekretarzy sądowych i urzędników kancelaryjnych jako komorników w okręgach sądów apelacyjnych w Krakowie i Lwowie oraz sądu okręgowego w Cieszynie za wykonywanie czynności egzekucyjnych.

Na podstawie art. XXXIV ustawy z dnia 1 sierpnia 1895 r. wprowadzającej procedurę cywilną (Dz. u. p. austr. Nr. 112) zarządzam co następuje:
Sekretarze sądowi i urzędnicy kancelaryjni w okręgach sądów apelacyjnych w Krakowie i Lwowie oraz sądu okręgowego w Cieszynie za wykonywanie poza budynkiem sądowym czynności egzekucyjnych jako komornicy pobierają wynagrodzenie w podwójnej wysokości strawnego ustanowionego dla organów sądowych.

Czynności, które w myśl § 384 i 386 instr. sąd. biuro komornika załatwia samodzielnie, nie uprawniają do odrębnego wynagrodzenia jako część składowa czynności głównej podlegającej opłacie według ustępu 1.

Postanowienie ustępu drugiego nie ma zastosowania w wypadkach uprzedniego oszacowania rzeczy ruchomych, które mają być sprzedane w drodze licytacji (§ 386 L. 7 instr. sąd., § 275 o. e.).

Wynagrodzenie za czynności wymienione w ustępie 1 § 1 nie należy się, jeżeli sekretarzowi lub urzędnikowi kancelaryjnemu jako komornikowi z powodu wykonywania tych czynności poza ich zwykłem miejscem slużbowem służy prawo do diet w myśl ogólnych przepisów o należnościach za podróże służbowe.
Do sekretarzy i urzędników kancelaryjnych jako komorników mają pozatem odpowiednie zastosowanie §§ 3 do 6 i 10 do 12 rozporządzenia z dnia 30 marca 1905 r. dotyczące strawnego dla organów sądowych (Dz. u. p. austr. Nr. 54).
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie po upływie siedmiu dni po dniu ogłoszenia.