§ 4. - Wynagradzanie nauczycieli akademickich oraz bibliotekarzy dyplomowanych i dyplomowanych pracowników dokumentacji i informacji naukowo-technicznej państwowych wyższych szkół zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.104.655

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 2001 r.
§  4.
1.
Pracownikom pełniącym funkcje wymienione w załączniku nr 2 do rozporządzenia przysługuje dodatek funkcyjny w wysokości określonej w tym załączniku.
2.
Wysokość dodatku funkcyjnego dla rektora ustala Minister.
3.
Wysokość dodatku funkcyjnego dla prorektorów oraz dla pozostałych pracowników ustala rektor.
4.
Minister może ustalić dodatek funkcyjny dla rektora powyżej maksymalnej stawki określonej w załączniku nr 2, jeżeli senat uczelni zawodowej podejmie uchwałę o trwałym przeznaczeniu na ten cel środków finansowych pochodzących ze źródeł innych niż określone w art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych (Dz. U. Nr 96, poz. 590), zwanej dalej "ustawą".
5.
Dodatek funkcyjny przysługuje również pracownikom, którym powierzono czasowo pełnienie obowiązków kierowniczych. W tym wypadku prawo do dodatku powstaje od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po podjęciu pełnienia obowiązków kierowniczych i wygasa z dniem pierwszym miesiąca kalendarzowego następującego po zaprzestaniu pełnienia tych obowiązków.
6.
Pracownik, któremu powierzono pełnienie funkcji kierowniczej na czas określony, traci prawo do dodatku funkcyjnego z upływem tego okresu, a w razie wcześniejszego odwołania - z końcem miesiąca, w którym nastąpiło odwołanie.
7.
Dodatek funkcyjny nie przysługuje w okresie nieobecności w pracy, za który nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze. W okresie niepełnienia obowiązków z powodu choroby dodatek przysługuje za okres nie przekraczający 3 miesięcy.