§ 5. - Wymagania, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym urządzenia i pomieszczenia, w których można wykonywać indywidualną praktykę lekarską i indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.58.372

Akt utracił moc
Wersja od: 12 maja 1998 r.
§  5.
1.
W przypadku urządzeń lub pomieszczeń, w których lekarz, lekarz stomatolog wykonuje indywidualną praktykę lekarską w dniu wejścia w życie rozporządzenia, dopuszcza się odstępstwa od wymagań określonych w:
1)
§ 2:
a)
w pkt 8, z tym że powierzchnia pomieszczenia nie może wynosić mniej niż 9 m2,
b)
w pkt 22,
2)
§ 3:
a)
w pkt 1 lit. b) oraz w pkt 8 lit. a), z tym że wysokość pomieszczenia nie może wynosić mniej niż 2,5 m w świetle i pod warunkiem zastosowania wentylacji mechanicznej zapewniającej 4 wymiany na godzinę,
b)
w pkt 3 i 5,
3)
§ 4:
a)
w pkt 1, z tym że powierzchnia pomieszczenia przy zainstalowaniu jednego fotela stomatologicznego nie może wynosić mniej niż 12 m2,
b)
w pkt 2 lit. e) i f),
c)
w pkt 2 lit. d) pod warunkiem zapewniania sterylizacji na suche powietrze,
d)
w pkt 5, z tym że wysokość pomieszczenia nie może wynosić mniej niż 2,5 m w świetle i pod warunkiem zastosowania wentylacji mechanicznej zapewniającej 4 wymiany na godzinę.
2.
W przypadku dopuszczenia odstępstw, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2 oraz w pkt 3 lit. a), b) i d) - lekarz, lekarz stomatolog jest obowiązany dostosować pomieszczenia i urządzenia indywidualnej praktyki lekarskiej lub indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej do wymagań określonych w rozporządzeniu, w terminie nie dłuższym niż do dnia 30 czerwca 2003 r., a w przypadku dopuszczenia odstępstwa, o którym mowa w ust. 1 pkt 3 lit. c) - w terminie nie dłuższym niż do dnia 31 grudnia 2000 r.