Rozdział 7 - Wykonywanie szczególnego nadzoru podatkowego w stosunku do oleju opałowego i napędowego - Wykonywanie szczególnego nadzoru podatkowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.136.1147

Akt utracił moc
Wersja od: 15 czerwca 2003 r.

Rozdział  7

Wykonywanie szczególnego nadzoru podatkowego w stosunku do oleju opałowego i napędowego

§  34. 
1. 
Na każdą przesyłkę oleju opałowego lub napędowego, przeznaczonych na cele opałowe, podmiot dokonujący odprawy przesyłki wystawia w dwóch egzemplarzach atest, z których jeden dołącza do dokumentu przewozu. Atest powinien zawierać następujące dane:
1)
nazwę, adres podmiotu, numer atestu oraz datę jego wystawienia,
2)
imię i nazwisko oraz podpis przedstawiciela podmiotu wystawiającego atest,
3)
nazwę i adres odbiorcy,
4)
stwierdzoną przez podmiot ilość oleju opałowego lub napędowego, przeznaczonych na cele opałowe, oraz rodzaj i numery naczyń użytych do jego przewozu,
5)
zawartość nieusuwalnego znacznika oraz czerwonego barwnika dodanego do oleju opałowego lub napędowego, przeznaczonych na cele opałowe, w mg/l oleju.
2. 
Atest, o którym mowa w ust. 1, jest odnotowywany w prowadzonym przez podmiot rejestrze wydanych atestów.
3. 
Do przesyłek oleju opałowego lub napędowego, przeznaczonych na cele opałowe, nie stosuje się § 53-59.
§  35. 
1. 
Oleje opałowe i napędowe, będące przedmiotem obrotu handlowego, są badane w zakresie zawartości w nich nieusuwalnego znacznika oraz czerwonego barwnika.
2. 
Pobieranie próbek do badania, o którym mowa w ust. 1, odbywa się zgodnie z wymogami określonymi w § 50.
3. 
Badanie próbek jest dokonywane przez pracowników szczególnego nadzoru podatkowego lub - na wniosek urzędu kontroli skarbowej albo podmiotu - przez laboratorium upoważnionej jednostki właściwej dla tego rodzaju analiz.
4. 
W przypadku wystąpienia z wnioskiem, o którym mowa w ust. 3, stosuje się odpowiednio § 51; druga próbka oleju jest przechowywana przez urząd kontroli skarbowej, a trzecia - w podmiocie.
5. 
Z czynności badania, o którym mowa w ust. 1, sporządza się protokół co najmniej w dwóch egzemplarzach, z których jeden otrzymuje podmiot.