Rozdział 7 - Stały pobyt polskich cywilnych statków powietrznych za granicą. - Wykonywanie lotów międzynarodowych oraz stały pobyt polskich statków powietrznych za granicą i obcych statków powietrznych w Polsce.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1963.31.177

Akt utracił moc
Wersja od: 1 grudnia 1975 r.

Rozdział  7.

Stały pobyt polskich cywilnych statków powietrznych za granicą.

§  17.
Polski cywilny statek powietrzny może stale przebywać za granicą tylko za zezwoleniem Ministra Komunikacji.
§  18.
1.
W celu uzyskania zezwolenia, o którym mowa w § 17, należy wnieść do Ministerstwa Komunikacji podanie, zawierające następujące dane:
1)
imię i nazwisko lub nazwę oraz adres właściciela i użytkownika polskiego cywilnego statku powietrznego,
2)
lotnisko stałego postoju statku powietrznego za granicą.
2.
Do podania należy dołączyć:
1)
świadectwo rejestracji i świadectwo sprawności technicznej statku powietrznego,
2)
decyzję wymaganą według przepisów celnych dla wyjazdu statku powietrznego za granicę na czas dłuższy niż rok lub dla przedłużenia pobytu za granicą ponad rok.
§  19.
Zezwolenie na stały pobyt polskiego cywilnego statku powietrznego za granicą traci ważność, jeżeli wygasła ważność świadectwa sprawności technicznej tego statku, chyba że ważność tego świadectwa została przedłużona zgodnie z przepisami polskimi.
§  20.
Właściciel lub użytkownik polskiego cywilnego statku powietrznego znajdującego się stale za granicą obowiązany jest zawiadamiać Ministerstwo Komunikacji o każdej zmianie miejsca postoju tego statku za granicą; zawiadomienie to powinno być dokonane w ciągu 14 dni od chwili zmiany.
§  21.
Przepisów §§ 17-20 nie stosuje się do polskich cywilnych statków powietrznych wykonujących regularne loty w międzynarodowej komunikacji lotniczej.