Oddział 5 - Ostemplowanie kart zagranicznych. - Wykonanie ustawy z dnia 6 lipca 1920 r. (Dz.Ust. Nr 101, poz. 666) w przedmiocie opłaty stemplowej od kart do gry.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1920.104.690

Akt utracił moc
Wersja od: 28 marca 1923 r.

5.

Ostemplowanie kart zagranicznych.

(art. 1 i 2 ustawy).
§  24. 7
Przywóz kart do gry z zagranicy dozwolony jest -o ile nie stoją na przeszkodzie ogólne przepisy o obrocie towarowym z zagranicą - wyłącznie przez urzędy celne kolejowe, które mają je przekazywać urzędom celnym przeznaczonym do dokonania ostatecznej odprawy celnej.

Urzędami przeznaczonemi do oclenia kart do gry, przywiezionych z zagranicy są: Urzędy Celne w Warszawie i Lwowie a na obszarze b. dzielnicy pruskiej Główny Urząd Celny w Poznaniu.

Urząd celny graniczny przekazuje przesyłkę do tego urzędu celnego. przeznaczonego do oclenia kart do gry, który Jeży bliżej miejsca zamieszkania osoby uprawnionej do rozporządzenia towarem.

§  25.
W deklaracji celnej ma być podana oprócz ogólnych danych, wymaganych według przepisu wykonawczego do rozporządzenia o taryfie celnej przy przewozie towarów z zagranicy, także ilość talji.

Opłatę stemplową pobiera się jednocześnie z cłem.

Urząd celny odnotowuje uiszczenie opłaty stemplowej na deklaracji celnej, poczem przesyła karty do gry wraz z deklaracją do urzędu powołanego do stemplowania (§ 13).

§  26.
Urząd powołany do stemplowania zaopatruje każdą talję w banderolę i postępuje następnie według przepisów, dotyczących ostemplowania kart do gry, sporządzonych w kraju.
7 § 24 zmieniony przez art. 2 rozporządzenia z dnia 31 października 1920 r. rozciągającego moc obowiązującą rozporządzenia Ministra Skarbu celem wykonania ustawy z dnia 6 lipca 1920 w przedmiocie opłaty stemplowej od kart do gry na b. dzielnicę pruską. (Dz.U.20.104.691) z dniem 15 listopada 1920 r.