§ 13. - Wykonanie ustawy z dnia 22 października 1931 r. o kryzysowym dodatku do państwowego podatku dochodowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.8.51

Akt utracił moc
Wersja od: 1 kwietnia 1935 r.
§  13.
1)
Dochody z uposażeń służbowych, emerytur, rent i wynagrodzeń za najemną pracę, wypłacane z funduszów Skarbu Państwa, wolne są od dodatku kryzysowego, przypadającego do zapłaty w myśl art. 2 ustawy o dodatku kryzysowym do państwowego podatku dochodowego - z wyjątkiem dochodów, wypłacanych z funduszów następujących przedsiębiorstw państwowych: Państwowa Wytwórnia Uzbrojenia, Państwowa Wytwórnia Prochu i Materjałów Kruszących, Państwowe Zakłady Inżynierji, Państwowe Zakłady Lotnicze, Państwowe Zakłady Umundurowania, "Polmin" Państwowa Fabryka Olejów Mineralnych, Państwowa Fabryka Związków Azotowych w Chorzowie, Państwowa Fabryka Związków Azotowych w Mościcach, Państwowa Kopalnia Węgla "Brzeszcze", "Żegluga Polska", Państwowe Zakłady Wodociągowe na Górnym Śląsku, Państwowe Zakłady Tele i Radjotechniczne.
2)
Również wolne są od dodatku kryzysowego dochody z uposażeń służbowych, emerytur, rent i wynagrodzeń za najemną pracę, wypłacane z funduszów związków komunalnych, a pobierane na tych samych zasadach, na jakich oblicza się pobory funkcjonarjuszów państwowych, t. j. oparte ściśle na postanowieniach rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 grudnia 1924 r. o dostosowaniu uposażenia członków zarządu i pracowników związków komunalnych do uposażenia funkcjonarjuszów państwowych (Dz. U. R. P. Nr. 118, poz. 1073).
3)
Jeżeli dochody z uposażeń służbowych, emerytur, rent i wynagrodzeń za najemną pracę, wypłacane z funduszów związków komunalnych nie są oparte ściśle na postanowieniach powołanego wyżej rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej - wówczas przypada od nich do zapłaty kryzysowy dodatek do państwowego podatku dochodowego.

do art. 4.