§ 11. - Wykonanie ustawy o nadzwyczajnym podatku od niektórych zajęć zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.18.115

Akt utracił moc
Wersja od: 10 marca 1932 r.
§  11.
1)
Płatnik może być zwolniony od obowiązku uiszczenia zaliczki w poszczególnym miesiącu, jeżeli na podstawie okoliczności, które stwierdzić można, przyjąć należy, że roczny jego dochód, służący za podstawę obliczenia nadzwyczajnego podatku nie przekroczy 12.000 zł. Okoliczności te będą miały miejsce, jeżeli płatnik w ciągu ostatnich dwóch lat nie osiągnął dochodu ponad 12.000 złotych rocznie, jeżeli płatnik w ciągu szeregu pierwszych miesięcy danego roku nie osiągnął dochodu ponad 1.000 zł, wreszcie, jeżeli płatnikowi spełnianie danego zajęcia zawodowego powierzone zostało czasowo tak, że w tym okresie czasu płatnik nie osiągnie dochodu ponad 12.000 złotych.
2)
Podania o zwolnienie od uiszczenia zaliczki w poszczególnym miesiącu należy składać do urzędu skarbowego w terminie do dnia 1 tego miesiąca, w którym ma być uiszczona zaliczka. Urząd skarbowy, po zbadaniu czy zachodzą okoliczności uzasadniające zwolnienie od zaliczki, przedkłada w ciągu dni 5 podanie wraz z wnioskiem izbie skarbowej do decyzji.
3)
Upoważnia się izby skarbowe do rozstrzygania wspomnianych podań we własnym zakresie.
4)
Upoważnia się urzędy skarbowe do nieobliczania zaliczki z urzędu, jeżeli wniesione zostało podanie o zwolnienie od taszczenia zaliczki, a urząd skarbowy przedłożył podanie izbie skarbowej do decyzji z wnioskiem na uwzględnienie. W innych przypadkach należy zaliczkę obliczyć z urzędu.