§ 3. - Wykonanie rozporządzenia z dnia 2 czerwca 1921 r. w przedmiocie rozciągnięcia mocy obowiązującej ustaw z dnia 6 lipca 1920 r. i z dnia 18 marca 1921 r. o opłacie stemplowej od kart do gry na województwa: nowogródzkie, poleskie i wołyńskie oraz powiaty grodzieński, białowieski i wołkowyski województwa białostockiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1921.67.437

Akt utracił moc
Wersja od: 30 września 1921 r.
§  3.
Ktokolwiek na obszarze, wymienionym w § 1, posiadać będzie w dniu ogłoszenia niniejszego rozporządzenia więcej niż dwie talje kart do gry, obowiązany będzie najpóźniej do dnia 30 września 1621 r., zgłosić posiadany zapas do kasy skarbowej.

Zgłoszenie następuje za pomocą deklaracji, sporządzonej w dwóch egzemplarzach według wzoru 5, załączonego do rozporządzenia Ministra Skarbu z dnia 31 października 1920 r. (Dz. Ust. № 104 poz. 690). Równocześnie ze zgłoszeniem ma nastąpić uiszczenie sumy, wskazanej w deklaracji.

Kasa skarbowa zatrzymuje jeden egzemplarz deklaracji, drugi, zaopatrzony w pokwitowanie z uiszczenia opłaty, zwraca stronie. Strona winna najpóźniej do dnia 30 września 1921 r. złożyć odnośne talje kart do gry wraz ze wspomnianym drugim egzemplarzem deklaracji kasie skarbowej. Kasa, sprawdziwszy zgodność złożonej ilości talji z podaną w deklaracji, oraz należyte obliczenie opłaty stemplowej (art. 20 ustawy z dnia 6 lipca 1920 r.), zaopatrzy wierzchnią kartę każdej talji w znak stemplowy i umieści 'na opakowaniu (pismem lub w sposób mechaniczny) uwagę: "Opłata stemplowa ................. marek ........ fen. uiszczona dnia .............. 1921 r.";

uwaga ta ma być podpisana i stwierdzona pieczęcią urzędową.

Znak stemplowy wykonany będzie przez wytłoczenie małej pieczęci urzędowej.

Kasa skarbowa stwierdza dokonane ostemplowanie na egzemplarzu deklaracji, zaopatrzonym w pokwitowanie z uiszczenia opłaty i zwraca go stronie razem z kartami.