Rozdział 3 - Oznajmienie ruchu. - Wykonanie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 listopada 1922 r. w przedmiocie ujednostajnienia opodatkowania kwasu octowego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1923.3.14

Akt jednorazowy
Wersja od: 1 stycznia 1923 r.

Rozdział  III.

Oznajmienie ruchu.

§  20.
O rozpoczęciu ruchu należy oznajmić na trzy dni przedtem właściwemu Urzędowi Skarbowemu. O wstrzymaniu ruchu na czas przewyższający dwa tygodnie należy również oznajmić tej samej władzy najpóźniej na trzeci dzień bezczynności wytwórni.
§  21.
Oznajmienia ruchu składa się w dwóch okazach i winno zawierać opis zabiegów technicznych przy wyrobie i oczyszczaniu kwasu, opis wyrabianych gatunków kwasu octowego i czas trwania robót codziennych, należy też wykazać przewidywaną wydajność kwasu z oznajmionych do przerobu ilości surowców, mianowicie z octu drzewnego, soli kwasu octowego i t. p.

Przy ponawianiu oznajmień można powoływać się na szczegóły, zawarte w poprzedniem oznajmieniu.

§  22.
Po zbadaniu oznajmienia ruchu Urząd Skarbowy takowe zatwierdzi, jeden okaz zwróci przedsiębiorstwu, drugi zaś zachowa przy aktach.
§  23.
W razie konieczności zmian w oznajmionym ruchu, należy wzamian ostatniego oznajmienia złożyć nowe w sposób przepisany w art. 20 i 21. Mowę oznajmienie będzie potraktowane stosownie do art. 22.