§ 53. - Wykonanie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 7 marca 1928 r. o podatku od olejów mineralnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1928.97.862

Akt utracił moc
Wersja od: 10 stycznia 1930 r.
§  53.
1)
Jeżeli oleje mineralne o c. g. do 865° przy 15° C. zupełnie lub częściowo uwolnione od podatku mają być wywiezione celem użycia do poruszania silników, to przed wywiezieniem muszą ulec zabarwieniu.
2)
Jako barwnik służy zgęszczony roztwór Sudanu IV w surowym benzolu. Roztwór ten sporządza się przez rozpuszczenie 3 gr. Sudanu IV. (orto-aminoazotoluozo - β - naftol) w 1 litrze benzolu surowego o c. g. 878° do 880°.
3)
Wytwórnie zamierzające sprzedawać oleje mineralne z opustem podatkowym do celów popędowych, obowiązane są posiadać stale na składzie pod urzędowem zamknięciem co najmniej 3-miesięczny zapas przepisanego barwnika.
4)
Po sprowadzeniu barwnika i benzolu do wytwórni i zbadaniu wziętej z nich próbki w pracowni chemicznej Dyrekcji Państwowego Monopolu Spirytusowego Izba Skarbowa zarządzi na wniosek wytwórni sporządzenie przepisanego rozczynu barwnika.
5)
Barwnik miesza się z olejem pod nadzorem urzędowym w stosunku 33 cm3. barwnika na każde 100 kg. oleju.

O dokonaniu zabarwienia należy nadmienić w świadectwie przewozowem oraz wtórniku tegoż.

6)
Naczynia ze sporządzonym przepisowym rozczynem barwnika mają być przysposobione do nałożenia urzędowego zamknięcia. Jeżeli barwnika nie zużyto w zupełności, resztę należy oddać przedsiębiorstwu do przechowania, nałożywszy uprzednio na naczynia urzędowe zamknięcie.

Do art. 13. Uruchomienie wytwórni.