§ 6. - Wykonanie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 października o państwowym podatku od uboju.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1933.88.684

Akt utracił moc
Wersja od: 7 listopada 1933 r.
§  6.
1)
Pobór państwowego podatku od uboju odbywa się przy pomocy specjalnych znaczków wartościowych, według wzoru ustalonego przez Ministra Skarbu.
2)
Znaczki te, o wartości odpowiadającej sumie należnego podatku, naklejają organa pobierające podatek na wydawanych płatnikom dokumentach, stwierdzających uiszczenie opłat za użytkowanie rzeźni, lub za badanie zwierząt rzeźnych i mięsa, o ile dokumenty te wydawane są z księgi grzbietowej z pozostawieniem talonu (odcinka).
3)
W powyższych przypadkach znaczki wartościowe nakleja się na linji, oddzielającej talon od dokumentu, przeznaczonego do wycięcia. Znaczki wartościowe należy naklejać pionowo w ten sposób, aby jego część górna była zwrócona ku górnemu brzegowi księgi; po wycięciu dokumentu lewa połowa znaczka pozostaje na talonie, a prawa na wydanym dokumencie.
4)
O ile wymienione wyżej dokumenty wydaje się z księgi grzbietowej z pozostawieniem kopji, wówczas znaczki wartościowe nakleja się na kopji pozostającej w księdze i kasuje się je datą skasowania oraz nazwiskiem kasującego, na wydanym, zaś dokumencie stwierdza się uiszczenie podatku (zapomocą pisma lub pieczęci) wymieniając jego kwotę (np. słowami: "Państwowy podatek od uboju uiszczono w kwocie .... zł").
5)
Talony oraz kopje należy przechowywać do celów kontroli przez lat pięć, licząc od upływu roku, w którym uiszczono podatek.
6)
Niezależnie od postanowień ustępów poprzedzających, organa pobierające podatek odnotowują na wydawanych płatnikom świadectwach wwozu mięsa, że należny podatek został pobrany. Adnotacja ta, w formie pieczęci wyciskanej na świadectwie, powinna zawierać sumę uiszczonego podatku, datę poboru i pieczęć organu pobierającego podatek.