§ 5. - Wykonanie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 marca 1928 r. w sprawie ulg dla przedsiębiorstw przemysłowych i komunikacyjnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1929.12.100

Akt utracił moc
Wersja od: 6 marca 1929 r.
§  5.
Prośby o ustalenie, iż przedsiębiorstwu, względnie pewnej jego części, służy prawo do ulg z art. 6, mają być wnoszone do Ministra Przemysłu i Handlu w czterech, a jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa elektryczne, wodno-elektryczne i komunikacyjne w pięciu egzemplarzach i mają zawierać:
a)
miejscowość, w której zamierzone jest poczynienie nakładów;
b)
szczegółowy opis zamierzonych nakładów i projektowany kosztorys;
c)
jakość i ilość zamierzonej produkcji;
d)
projektowane źródło uzyskania kapitału, potrzebnego do wykonania zamierzonych nakładów;
e)
ustrój przedsiębiorstwa z dołączeniem, o ile przedsiębiorstwo zorganizowane jest jako spółka, uwierzytelnionego odpisu dokumentu, na krórym ustrój spółki się opiera (statutu, umowy).

Przedsiębiorstwa już istniejące mają ponadto;

f)
opisać urządzenia już istniejące;
g)
wymienić jakość i ilość dotychczasowej produkcji i ilość zatrudnionych przy niej robotników;
h)
określić zdolność produkcyjną dotychczasową;
i)
przedstawić ostatni bilans przedsiębiorstwa, skład osobowy władz przedsiębiorstwa i okoliczność, w czyim ręku znajduje się kapitał przedsiębiorstwa. Co do spółek akcyjnych wskazać należy, w czyich rękach znajdował się w czasie ostatniego walnego zgromadzenia kapitał akcyjny, reprezentowany na tem zgromadzeniu.

Przed wydaniem decyzji przyznającej prawo do ulg, ma przedsiębiorstwo, ubiegające się o ulgi, złożyć pisemne zobowiązania, przewidziane w pkt. 2 i 3 art. 1, przyczem brzmienie tych zobowiązań wskaże w każdym poszczególnym wypadku Minister Przemysłu i Handlu.