§ 13. - Wydawanie oraz cofanie zezwoleń na wytwarzanie, przetwarzanie, przerabianie lub stosowanie środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2012.293

Akt utracił moc
Wersja od: 20 marca 2012 r.
§  13.
1.
Ewidencja przychodu i rozchodu środków odurzających grup I-N, II-N i IV-N oraz substancji psychotropowych grup I-P i II-P w przypadku jednostek naukowych jest prowadzona w formie książki kontroli zawierającej:
1)
na stronie tytułowej - nazwę i adres siedziby jednostki naukowej oraz numer i datę wydania stosownego zezwolenia lub zgody;
2)
na kolejno ponumerowanych stronach - odrębnie dla każdego środka odurzającego lub substancji psychotropowej, dla każdej ich postaci farmaceutycznej i dawki:
a)
w odniesieniu do przychodu:
liczbę porządkową,
datę dostawy, wytworzenia, przetworzenia lub przerobienia,
nazwę dostawcy lub nazwę i ilość surowca wyjściowego,
ilość dostarczoną lub wytworzoną, wyrażoną w miligramach, gramach, kilogramach lub sztukach,
b)
w odniesieniu do rozchodu:
liczbę porządkową,
datę wydania, przetworzenia lub przerobienia,
ilość wydaną, przetworzoną lub przerobioną, wyrażoną w miligramach, gramach, kilogramach lub sztukach,
cel rozchodu lub nazwę odbiorcy,
c)
stan magazynowy po dostarczeniu, wytworzeniu, przetworzeniu, przerobie lub wydaniu,
d)
ewentualne uwagi.
2.
Po wypełnieniu strony tytułowej w sposób określony w ust. 1 pkt 1, jednostka naukowa przedstawia książkę kontroli wojewódzkiemu inspektorowi właściwemu ze względu na miejsce prowadzenia badań, w celu jej zatwierdzenia, poprzez przesznurowanie i opieczętowanie, oraz zarejestrowania.
3.
Wpisów w książce kontroli dokonuje się w dniu dostawy, wytworzenia, przetworzenia, przerobienia lub wydania środków odurzających grup I-N, II-N i IV-N lub substancji psychotropowych grup I-P i II-P.
4.
Książkę kontroli przechowuje się przez okres 5 lat, licząc od pierwszego dnia roku kalendarzowego następującego po roku, w którym dokonano ostatniego wpisu.
5.
Ewidencja przychodu i rozchodu substancji psychotropowych grup III-P i IV-P jest prowadzona w postaci comiesięcznych zestawień zawierających:
1)
międzynarodową nazwę zalecaną i nazwę handlową, jeżeli taka istnieje, dawkę, postać farmaceutyczną i wielkość opakowania substancji psychotropowych grup III-P i IV-P;
2)
stan magazynowy na początku danego miesiąca;
3)
łączny przychód w okresie danego miesiąca z podaniem ilości opakowań substancji psychotropowych grup III-P i IV-P;
4)
łączny rozchód w okresie danego miesiąca z podaniem ilości opakowań i zapotrzebowań;
5)
stan magazynowy na koniec danego miesiąca.
6.
W przypadku prowadzenia zestawień, o których mowa w ust. 5, w postaci elektronicznej, jeden raz w miesiącu należy dokonać ich wydruku; wydruki obejmujące dany rok kalendarzowy należy oznaczyć kolejnymi numerami i przechowywać przez okres 5 lat, licząc od pierwszego dnia roku następującego po danym roku kalendarzowym.
7.
O prowadzeniu ewidencji środków odurzających grupy I-N, II-N i IV-N oraz substancji psychotropowych grupy I-P i II-P w postaci elektronicznej, osoba odpowiedzialna zawiadamia na piśmie wojewódzkiego inspektora właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności, w terminie 7 dni od dnia dokonania pierwszego wpisu w postaci elektronicznej.