Art. 13. - [Limity środków na realizację programu] - Wspieranie zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury na lata 2021-2027.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.1273

Akt obowiązujący
Wersja od: 4 lipca 2023 r.
Art.  13.  [Limity środków na realizację programu]
1. 
Pomoc jest przyznawana do wysokości limitu środków:
1)
stanowiącego równowartość w złotych określonej w programie kwoty środków EFMRA przeznaczonych na pomoc, powiększonego o wysokość kwoty krajowych środków publicznych przeznaczonych na współfinansowanie tej pomocy, lub
2)
wyrażonego w złotych, określonego w ramach danego naboru wniosków o dofinansowanie.
2. 
Instytucja zarządzająca po uzyskaniu opinii komitetu monitorującego powołanego na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 2 lit. a może wyrazić zgodę na przyznawanie pomocy do określonej wysokości nieprzekraczającej 2% wysokości limitu środków, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, o czym niezwłocznie informuje ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
3. 
Instytucja zarządzająca w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw finansów publicznych może, na wniosek Agencji, wyrazić zgodę na przyznawanie pomocy do określonej wysokości przekraczającej 2% wysokości limitu środków, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.
4. 
Instytucja zarządzająca, na wniosek Agencji, może wyrazić zgodę na zwiększenie wysokości limitu środków, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, do wysokości nieprzekraczającej limitu środków, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.
5. 
Przepisów ust. 2-4 nie stosuje się do pomocy przyznawanej na działania, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 3.
6. 
Minister właściwy do spraw rybołówstwa określi, w drodze rozporządzenia, podział środków finansowych na realizację programu, ustalając limity na poszczególne priorytety, cele szczegółowe, o których mowa w art. 14 ust. 1 lit. a-d i f, art. 26 ust. 1, art. 29 oraz art. 31 rozporządzenia EFMRA, lub rodzaje interwencji, o których mowa w załączniku IV do rozporządzenia EFMRA, mając na względzie wysokość limitu środków wynikającego z programu, konieczność zapewnienia efektywności wdrażania programu oraz wykorzystanie środków finansowych przeznaczonych na jego realizację.