§ 2. - [Wniosek o udzielenie pracownicy urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze] - Wnioski dotyczące uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz dokumentów dołączanych do takich wniosków.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2015.2243

Akt utracił moc
Wersja od: 29 grudnia 2015 r.
§  2. [Wniosek o udzielenie pracownicy urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze]
1.
Wniosek, o którym mowa w art. 1791 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, zwanej dalej "Kodeksem pracy", o udzielenie pracownicy, bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze zawiera:
1)
imię i nazwisko pracownicy;
2)
imię i nazwisko oraz datę urodzenia dziecka (dzieci), na które ma być udzielony urlop rodzicielski;
3)
wskazanie daty, od której ma być udzielony urlop rodzicielski.
2.
Do wniosku dołącza się skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (dzieci) lub zagraniczny akt urodzenia dziecka (dzieci) albo kopie tych dokumentów, albo kopię zaświadczenia lekarskiego wystawionego na zwykłym druku, określającego przewidywaną datę porodu.
3.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do wniosku pracownika, o którym mowa w art. 1824 § 1 Kodeksu pracy, o udzielenie, bezpośrednio po urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze.
4.
W przypadku, o którym mowa w ust. 3, do wniosku dołącza się:
1)
oświadczenie pracownika o dacie przyjęcia dziecka (dzieci) na wychowanie oraz kopię wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka (dzieci), zawierającego datę urodzenia dziecka (dzieci) z poświadczeniem sądu opiekuńczego o dacie wystąpienia do sądu, lub zaświadczenie sądu opiekuńczego o dacie wystąpienia do sądu o przysposobienie dziecka (dzieci), zawierające datę urodzenia dziecka (dzieci), albo kopię prawomocnego orzeczenia sądu opiekuńczego o umieszczeniu dziecka (dzieci) w rodzinie zastępczej, albo kopię umowy cywilnoprawnej zawartej pomiędzy rodziną zastępczą a starostą;
2)
kopię prawomocnej decyzji o odroczeniu obowiązku szkolnego, w przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka, wobec którego podjęto taką decyzję.