§ 3. - Włączanie i wyłączanie gruntów państwowego gospodarstwa leśnego oraz zmiana uprawy leśnej na inny rodzaj użytkowania.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1976.12.73

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 1976 r.
§  3.
1.
Wnioski o zezwolenie na zmianę uprawy leśnej na inny rodzaj użytkowania (wylesienie) gruntów leśnych, wyłączenie gruntów z państwowego gospodarstwa leśnego bądź korzystanie z gruntów bez ich wyłączania z tego gospodarstwa kieruje zainteresowany minister (kierownik urzędu centralnego) lub wojewoda (prezydent miasta stopnia wojewódzkiego) do Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego.
2.
Do wniosku należy dołączyć:
1)
informację o możliwościach i warunkach realizacji inwestycji,
2)
2 egzemplarze planu sytuacyjnego gruntu, sporządzonego na kopiach z aktualnie obowiązujących map gospodarczych lub przeglądowych lasu,
3)
informację o okresie wykorzystania gruntu z podaniem ewentualnych etapów stopniowej zmiany uprawy leśnej na inny rodzaj użytkowania,
4)
prognozę na temat wpływu eksploatowanego obiektu na pozostałą część środowiska leśnego, a szczególnie na lasy ochronne,
5)
w zależności od rodzaju inwestycji - informacje o innych dodatkowych uzgodnieniach, opinie i dokumenty (np. odpis decyzji w sprawie zatwierdzenia zasobów złoża, odpis uprawnienia wodnego, dokumentu stwierdzającego uzgodnienie ze służbą sanitarno-epidemiologiczną itp.).
3.
W odniesieniu do gruntów leśnych znajdujących się pod zarządem innych ministrów (kierowników urzędów centralnych) do wniosku o zmianę uprawy leśnej na inny rodzaj użytkowania (wylesienie) należy dołączyć także opinię organu administracji państwowej stopnia wojewódzkiego, a jeżeli wnioskodawca nie zarządza gruntem - również zgodę zarządcy.
4.
Do wniosków dotyczących lasów i gruntów przeznaczonych na cele obronności kraju należy dołączyć tylko dane, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 5, oraz decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji.