§ 8. - Warunkowe zwolnienie osób skazanych w wojskowym postępowaniu karnym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1936.87.609

Akt utracił moc
Wersja od: 17 listopada 1936 r.
§  8.
(1)
Komendant wojskowego zakładu karnego (naczelnik więzienia) przedstawia prośbę ze swoją opinią wojskowemu prokuratorowi okręgowemu tego wojskowego sądu okręgowego (admiralskiego), który wydał wyrok w I instancji lub w którego okręgu znajduje się wojskowy sąd rejonowy (marynarski), który wydał wyrok.
(2)
Wojskowy prokurator okręgowy odrzuca prośbę, jeśli jest przedwczesna albo jeśli wniosła ją osoba nieuprawniona, a prokurator nie znajduje podstaw do rozpatrzenia sprawy z urzędu. Na zarządzenie to nie służy zażalenie.
(3)
W innych przypadkach wojskowy prokurator okręgowy - po uzupełnieniu dochodzenia jeśli je uzna za potrzebne - przedstawia sprawę ze swoim wnioskiem zwierzchnikowi sadowo-karnemu lub przez Naczelnego Prokuratora Wojskowego Ministrowi Spraw Wojskowych, zależnie od właściwości określonej w § 1 lub 2.
(4)
Jeżeli wyrok wydał wojskowy sąd rejonowy (marynarski), wojskowy prokurator okręgowy przed postawieniem wniosku co do warunkowego zwolnienia może zażądać opinii zwierzchnika sądowo-karnego, współdziałającego w postępowaniu przed właściwym wojskowym sądem rejonowym (marynarskim).